Real Madrid e filloi sezonin me tre sulmues qendror. Por lëvizja e huazimit e Luka Jovic në Eintracht Frankfurt dhe problemet e dëmtimit të Karim Benzema i kanë lënë ata të zënë vendin e parë.

Tani, Mariano Diaz ka shqetësimet e tij për fitnesin, duke i dhënë Zinedine Zidane një dhimbje koke përzgjedhjeje përpara derbit të fundjavës kundër drejtuesve të LaLiga Santander Atletico Madrid.

Zidane të paktën, ndoshta do të jetë në gjendje të llogarisë në Rodrygo Goes si një alternativë, por francezi pritet të zhytet në Castilla përsëri për të thirrur disa të rinj për detyrën e ekipit të parë.

Hugo Duro dhe Sergio Arribas të dy kanë pasur shanse kohët e fundit, dhe tani Juanmi Latasa mund të jetë radhë në radhë për të hyrë në ekipin e parë.

Latasa është një lloj tjetër përpara. Ai është i fuqishëm fizikisht, 1.91 metra i gjatë dhe është i shkëlqyeshëm në ajër. Ai është po aq i mirë me këmbët e tij, gjithashtu dhe mund të ofrojë shumë për Los Blancos.

Që kur u kthye nga një dëmtim i fundit, Latasa ka luajtur katër herë dhe ka shënuar në secilën nga tre të fundit.

Ai u stërvit me ekipin e parë gjatë para-sezonit, por një dëmtim i nofullës e mbajti atë larg nga veprimi për dy muaj dhe ai tani luan i veshur me një maskë për mbrojtje.

Latasa arriti ne Real Madrid në 2016 nga Adarve dhe e ka formuar karrierën e tij nga Manuel Fernandez dhe Raul Gonzalez.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu