Aktualizado

04/03/2021 –
19:17

Wme të gjithë sytë në derbin e së dielës, Lucas Vazquez dëshiron një përsëritje të përplasjes së parë midis Real Madrid dhe Atletico në LaLiga Santander këtë sezon.

Real Madrid mbaruan fituesit 2-0 përsëri në dhjetor kundër Diego SimeoneBurrat, të cilët që atëherë kanë hapur një hendek me pesë pikë në Los Blancos, dhe gjithashtu kanë një lojë në dorë.

“Është ndryshe,” Lukas i tha Codere, Real Madridpartneri zyrtar i basteve, kur u pyet për derbin e Madridit.

“ato janë lojëra speciale që shënohen me të kuqe në kalendar. Ne gjithmonë na pëlqen të fitojmë për veten dhe për Madridistat.

“Ne duhet të luajmë siç bëmë në ndeshjen në gjysmën e parë të sezonit, duke sulmuar dhe mbrojtur së bashku dhe duke luajtur si një ekip për të krijuar situata të favorshme shënimi”.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu