On e diele, Marcos Llorente do të kërkojë që më në fund të marrë më të mirën e ish-klubit Real Madrid.

Të tijat Atletico Madrid skuadrat janë pesë pikë përpara rivalëve të tyre lokalë me një lojë në dorë, por për të zgjatur epërsinë e tyre këtë fundjavë atëherë Llorente do të duhet të mundë Los Blancos për herë të parë.

Real Madrid i diplomuari i akademisë nuk ishte në gjendje të përballej me klubin e tij prindëror ndërsa ishte në huazim Alave dhe, në katër përpjekje me Colchoneros, rezultati i tij më i mirë ishte 0-0 sezonin e kaluar në Estadio Wanda Metropolitano.

Dy humbje jashtë në LaLiga Santander dhe një humbje e Supercopa de Espana në penallti përbëjnë takimet e tjera kundër ish-ekipit të tij.

Edhe të tjerët kanë luftuar

Në fakt, duke rrahur Real Madrid nuk ka qenë një detyrë e lehtë për shumë nga ish-lojtarët e tyre. Vetem pyet Achraf Hakimi, të cilit Inter anët janë rrahur dy herë nga Real Madrid këtë sezon.

Disa kanë treguar një dritë shprese në kohët e fundit, të tilla si Takefusa Kubo pasi ai ka një fitore në katër ndeshje kundër klubit të tij prind nga magjitë e tij të ndryshme.

Keylor Navas është një tjetër, pasi ai mori më të mirët e Los Blancos në ndeshjen e tij të parë të Ligës së Kampionëve për PSG.

Alvaro Morata gjithashtu u kthye në përhumb Real Madrid në Evropë me qëllimin e tij për Juventus në 2014/15 duke vulosur një vend në finale për italianët.

Forma e shkëlqyer e Llorente

Nuk ka dyshim se Llorente ka atë që duhet për të ndihmuar Atleti të arrijë një tërheqje prej tre pikësh, pasi ai ka qenë vendimtar në kaq shumë fitore të tyre gjatë 12 muajve të fundit.

26-vjeçari ka qenë një nga interpretuesit më të mirë në LaLiga Santander këtë sezon dhe është një pjesë kryesore dhe e gjithanshme Diego Simeonesistemi.

Nëse Llorente mund të kapërcejë një mbi ekipin e tij të dikurshëm, kjo mund të shkojë shumë larg për të vendosur destinacionin e titullit këtë sezon.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu