Real Madridfiton 2-0 Eibar të shtunën i solli ata brenda tre pikave të liderëve Atletico Madrid në LaLiga Santander.

Zinedine ZidaneSkuadrat tani kanë fituar shtatë nga tetë ndeshjet e tyre të fundit në LaLiga Santander për ta vendosur veten në përzierje për titullin.

Të dyja Atletico dhe në vendin e tretë Barcelona kanë luajtur një lojë më pak se Los Blancos. I pari udhëton në Sevilla të Dielën ndërsa i dyti pret Real Valladolid të hënën.

Ndeshja më e dukshme në tryezë në të ardhmen e afërt është Clasico e së Shtunës së ardhshme në Estadio Alfredo Di Stefano.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu