Eden Hazard ka marrë edhe një dëmtim tjetër, kësaj here duke pësuar një dëmtim të drejtë psoas që do ta mbajë atë larg gjatë një pjese vendimtare të Real Madridsezoni.

30-vjeçari bëri kthimin e tij vetëm të Shtunën e kaluar, duke ardhur në 15 minutat e fundit kundër Elche, dhe ai tani do të duhet të presë përsëri para se të shtojë në numrin e tij të 14 paraqitjeve në fushatën 2020/21.

Rrezik hyri në sezon i dëmtuar, luajti ndeshjen e tij të parë në Borussia Monchengladbach në fund të tetorit dhe më pas, mezi një muaj më vonë, frenat u futën pasi ai mori një dëmtim kundër Alaves.

Ai qëndroi jashtë deri më 30 dhjetor, dhe më pas ai zgjati një muaj para se të lëndohej përsëri, pasi u detyrua të dilte në humbjen në shtëpi me Levante më 30 janar.

Kësaj radhe RrezikKoha jashtë skuadrës ishte më e gjatë dhe kthimi i tij shumë më i shkurtër, duke luajtur vetëm 15 minuta kundër Elche.

Kjo mungesë i ka trishtuar shokët e tij të skuadrës, si Karim Benzema shpjegoi.

“Eden nuk ka pasur fat që kur ka mbërritur,” Benzema tha

“Unë jam i trishtuar për të. Ai është një lojtar i lartë që mund të na ndihmojë shumë. Ai është i trishtuar sepse dëshiron të provojë se është një yll.

“Ne kemi në mendjet tona se çfarë po ndodh me të. Ne duam ta ndihmojmë atë. Shpresojmë që ai të shërohet së shpejti.”

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu