Eden Hazard nuk pritet t’i nënshtrohet një operacioni për dëmtimet e fundit muskulore nga të cilat ka vuajtur.

Real MadridMjekët e klubit kanë këshilluar nr. 7 e tyre të mos shkojnë më nën thikë dhe ata po besojnë në trajtimin konservativ për ta kthyer atë në gjendje të mirë për pjesën e fundit të sezonit.

Los Blancos nuk janë të bindur se pengesa e tij e fundit është për shkak të ndërlikimeve që kanë lindur nga ndërhyrjet e mëparshme në kyçin e këmbës, i cili pa një pllakë të futur.

Ekipi mjekësor i klubit hedh poshtë idenë se RrezikÇështjet që nga anëtarësimi në klub janë për shkak të mungesës së mbështetjes nga ose për një mungesë besimi në ngurtësinë e pllakës që tashmë është futur në kyçin e këmbës së tij të djathtë.

Klubi është i etur për të vazhduar përmbushjen e afateve të rimëkëmbjes dhe për të shmangur nxitimin e tij përsëri në fushë para se ai të jetë plotësisht i aftë.

Rrezik ishte i pranishëm në Valdebebas të Mërkurën në mëngjes, pasi ishte dhënë leja nga Zinedine Zidane për të mos marrë pjesë në ndeshjen kundër Atalanta të martën në mbrëmje.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu