Uneka kaluar gati një muaj që nga ajo kohë Rodrygo u kthye nga dëmtimi i rëndë muskulor i cili kërcënoi të prishë sezonin e tij, megjithatë përpara shtrirjes më të rëndësishme të Real MadridSezoni, braziliani e ka bërë të qartë se ekipi thjesht dëshiron të luajë mirë dhe të fitojë, pavarësisht nga rëndësia e këtyre ndeshjeve.

Kjo vjen përpara dy javëve brutale të ndeshjeve në të cilat përballen Los Blancos Liverpool në çerekfinalen e Champions League dhe Barcelona në La Liga Santander Clasico të dytë të sezonit.

“Këto ndeshje na japin një ndjenjë tjetër, por ne duam të luajmë mirë dhe të fitojmë,” Rodrygo shpjegoi për Real Madrid TV.

“Çdo ndeshje është e rëndësishme, megjithëse këto janë pak më të rëndësishme. Këto ndeshje janë më të veçantat.”

Real Madrid kanë mahnitur ekspertët dhe neutralët nga aftësia e tyre për të mbajtur lidhje me garën e vendit për titull, pavarësisht se janë shumë mbrapa Atletico Madrid më herët në fushatë.

Ata tani janë të përfshirë në garën për kampionatin e kampionatit, dhe Rodrygo i ka siguruar tifozët se ata do të japin gjithçka për të ruajtur trofeun e tyre.

“Të gjithë po shohin që ne nuk dorëzohemi”, Rodrygo shtuar.

“Ne do të luftojmë deri në fund, pa marrë parasysh sa pikë na duhen. Ne gjithmonë do të luftojmë deri në momentin e fundit.”

Ishte pyetur nëse Zinedine Zidane do të besonte ndonjëherë plotësisht Rodrygo dhe Vinicius Jr nga perspektiva taktike, por braziliani e ka të qartë se çfarë po kërkon trajneri i tij për të në këtë moment.

“Ai na kërkon që të jemi të organizuar dhe të shtypim lart në fushë,” Rodrygo vazhdoi.

“It’sshtë më mirë të shtypësh përpara sepse tashmë je afër golit nëse fitojmë topin përsëri.

“Ju duhet të jeni të vëmendshëm ndaj mbrojtësve dhe mbrojtësit tuaj duhet të jenë gjithnjë afër golit të kundërshtarëve”.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu