Sergio Ramos foli për shtypin përpara publikimit të dokumentarit të tij të fundit Amazon, por komentet e tij ngritën më shumë pyetje sesa përgjigje mbi të Real Madrid e ardhmja

Ka akoma muaj nga tani dhe përfundimi i kontratës së tij, megjithatë Ramos tregoi se, nëse do të largohej, ai do të donte ta bënte këtë me kushte pozitive.

“Largimi me një ndërgjegje të pastër është ajo që unë do të doja,” i tha ai Ibai Llanos. “Do të doja të largohesha në mënyrën që ndiej se e meritoj, përmes derës së përparme”.

Kjo nuk ka qenë gjithmonë rasti me ish-in Real Madrid legjenda, megjithatë, me ish-ikona të shumta që largohen në rrethana pak të hidhura.

Iker Casillas

Portieri më i rëndësishëm në të dy klubet dhe historinë e vendit e la Real Madridin nga dera e pasme në 2015, duke u transferuar në Porto. Iker Casillas tani në pension e pranoi këtë fakt në një intervistë të fundit.

“Të dy ishim gabim. Nëse ka një gjë që më ngushëllon, është se nëse një lojtar duhet të largohet nga Real Madrid, atyre duhet t’u jepet largimi që përputhet me atë që ata kanë bërë për klubin,” tha ai fondacioni TELMEX Telcel.

“Ne kemi mësuar prej tij. Nuk më pëlqejnë ato imazhe dhe mendoj se nuk është mirë për asnjërën palë.”

Raul Gonzalez

Ishte një rast i ngjashëm me sulmuesin legjendar Raul. Pavarësisht nga golat që shënoi dhe titujt që ata ndihmuan të fitonte, atij iu dha një lamtumirë më e mirë Schalke ku kaloi vetëm dy sezone sesa në klubin që përfaqësoi për pothuajse tërë jetën e tij deri në atë lëvizje.

“Largimi nga Madridi nuk ishte i lehtë, as për klubin, por kur u vendos dhe ndodhi, ishte tashmë verë. Në Gjermani, tre muaj para [he left], ata tashmë e dinin atë dhe ishin në gjendje të përgatisnin lamtumirën time. Gjermanët janë shumë të organizuar ”, tha ai për Panenka.

“[The manner of his departure from Real Madrid was] më shumë për arsye rrethanore sesa për mungesë dashurie nga klubi ose një marrëdhënie të keqe. Mund të ishte më mirë, por ndodhi me ato kushte “.

Cristiano Ronaldo

Largimi më i fundit dhe i dhimbshëm për Los Blancos ishte ai i Cristiano Ronaldo, i cili vendosi të bashkohej Juventus tre sezone më parë.

Superylli portugez përjashtoi çdo ceremoni lamtumire dhe u dha lamtumirë përmes një letre për tifozët.

Duke vepruar kështu, Cristiano doli në krah të Casillas dhe Raul të cilët gjithashtu nuk morën lamtumirën e merituar.

Mbetet të shihet nëse Ramos do të bashkohet me këtë listë, apo nëse ai e merr dëshirën e tij dhe largohet nga dera e përparme.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu