Thomas Meunier ka mohuar me ngulm sugjerimin që trajtimi i tij të vazhdojë Eden Hazard në vitin 2019 është arsyeja për problemet e tij të vazhdueshme të dëmtimit që nga viti.

Gjatë një ndeshje të Ligës së Kampionëve midis Real Madrid dhe Paris Saint-Germain, Rrezik ra i dëmtuar pasi erdhi së bashku me bashkatdhetarin e tij dhe që prej asaj kohe ai ka vuajtur me pengesa të vazhdueshme.

Duke folur për RTBF, Meunier u pyet nëse e mendonte atë RrezikProblemet e vazhdueshme janë deri te përplasja e tyre dhe dëmtimi i kyçit të këmbës.

“Po, kjo është e gjitha”, u përgjigj ai me sarkazëm. “

Shkova të stërvitem me të [Real] Madrid javën e kaluar dhe bëri një trajtim tjetër të madh Rrezik

Mbrojtësi i plotë, i cili tani luan për të Borussia Dortmund, shpjegoi ndjenjat e tij të vërteta në kohën e incidentit.

“Unë jam me të vërtetë i trishtuar për këtë,” tha ai.

“Unë u përpoqa ta kontaktoja atë menjëherë pas ndeshjes, por nuk munda t’i afrohem.

“Më pas, pashë dy ose tre shokë të tij të ekipit të cilët më thanë se ai kishte vërtet dhimbje. Kryqëzova gishtat dhe shpresoja se nuk ishte shumë keq. Nëse ka një lojtar që nuk doja ta lëndoja, është Eden.

“Shpresoj se nuk do të jetë asgjë. Unë kurrë nuk kam dashur ta dëmtoj atë. Ai ka gjetur formën e tij më të mirë. Kur Real Madrid ju telefonoj nuk është rastësisht, ai është një lojtar shumë i mirë “.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu