Jose Luis Martinez Almeida, kryetari i Bashkisë së Madridit, ishte në kutinë presidenciale në Estadio Wanda Metropolitano të Dielën për të parë derbi në Madrid dhe ai ishte ulur pranë Florentino Perez – me disa vende bosh midis tyre, për të respektuar protokollet e koronavirusit.

Duke folur për derbin, kryetari i bashkisë ka zbuluar se si Real Madrid presidenti reagoi ndaj thirrjeve për një dënim për një hendboll të mundshëm në vazhdim Felipe.

“Ne e shikuam ndeshjen së bashku me sportivitet dhe elegancë, por jo pa disa komente që mbështesnin dy skuadrat tona,” Atleti-tha kryetari i bashkisë mbështetëse në Cadena Cope ‘El Partidazo’.

“Një çështje për të cilën nuk kemi rënë dakord ishte me hendbollin.

Florentino mendoi se ishte një penallti dhe, për më tepër, ai menjëherë solli statistikën se si ishte hera e parë nga 11 që Hernandez Hernandez kishte shkuar në monitorin VAR dhe më pas ishte vendosur me vendimin e tij origjinal. Ata i dhanë këtë stat dhe ai më tha.

“Më dukej mirë. Ishte një statistikë kurioze.

“Ai mendoi se ishte një hendboll, por Atleti tifozi i ulur pranë tij nuk mendonte se ishte fare penallti.

“Unë nuk mendoj se ka ndonjë qëllim. Felipe kërcen, nuk e sheh topin dhe kërcen me minimumin. Përndryshe, ne nuk po i lëmë mbrojtësit të kërcejnë “.

Më pas u vendos Martinez Almeida se Casemiro ishte duke pritur vetëm pas krahut të Felipe gati për të qëlluar.

“Ju po vendosni shumë besim tek Casemiroështë aftësia e gjuajtjes, pasi ai është një lojtar i mirë, por nuk do të thoja se ai është përfunduesi më i mirë në botë, “tha ai me shaka.

“Unë thjesht po përpiqem të bëj çështjen e ekipit tim!”

“Ishte një përvojë e bukur. Kishte një atmosferë të mirë në kutinë me kohë të plotë.”

Ai më pas u pyet për të gjitha polemikat pas ndeshjes në lidhje me gjyqtarin dhe u pyet për të Cicërima e Atletico Madrid duke menduar pse ankesat bëhen për një vendim të saktë.

“Unë them të njëjtën gjë si Jose Mourinho tha rreth Pep Guardiola kur ai u ankua për një offside që nuk ishte një, ” Martinez Almeida tha

“Incredibleshtë e pabesueshme që ata ankohen edhe kur gjyqtari e kupton mirë.

“[Regarding the club’s tweet,] ne zakonisht nuk kemi erë në favorin tonë.

“Arbitri e kuptoi mirë, ishte një hendboll i pavullnetshëm”.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu