Real Madrid doli në Estadio Wanda Metropolitano në përpjekje për të hapur përsëri garën për titull. Megjithatë, ata dolën në fushë në një mënyrë të pashpjegueshme dhe të papranueshme. Ata dolën duke ecur, pa tension ose bindje apo qëndrim. Ç’është më e keqja, ata nuk mund ta luanin lojën në mënyrën e duhur Luka Modric dhe Toni Kroos dua Kur Los Blancos nuk mund të kontrollojë ndeshjet nga mesfusha për të ngadalësuar lojërat dhe të presë për një hapje në mbrojtjen e opozitës, mungesa e fuqisë së tyre të zjarrit dhe dobësitë e tyre mbrojtëse i lënë ata të zvogëlohen të mbështeten në Thibaut Courtois.

Duke lëvizur topin me shpejtësi dhe saktësi, Atletico Madrid tregoi më shumë dëshirë dhe më shumë futboll. Ndërmjet Luis Suarez, Marcos Llorente dhe Yannick Carrasco, ata u siguruan që derbi ishte kuqezi për orën e parë.

Ishte në orën që Zinedine Zidane u ngrit Marco Asensio dhe Rodrygo, të cilët kishin qenë të dy joefektivë. Ai veshi Vinicius dhe Fede Valverde, me këtë të fundit veçanërisht të rëndësishëm për të ndihmuar Real Madrid rizbuloni energjinë dhe këmbët e tyre. Pastaj, gjërat filluan të ndryshojnë.

Courtois bëri disa pritje dhe më pas Diego Simeone mori disa nga trupat e tij, me Los Blancos që nuhasin erë gjaku. Kroos, Modric dhe Casemiro filluan të shtyjnë dhe një kombinim midis brazilianit dhe Karim Benzema me dy minuta për të fituar fitoi një barazim që e kompenson fillimin e dobët. Barcelona fitoi këtë derbi, pasi ata vijnë nga prapa me më shumë vrull se të dyja këto skuadra dhe me asgjë për të humbur.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu