Gforma e Bale është përmirësuar në mënyrë dramatike në Tottenham, megjithatë klubi anglez ende nuk e ka vendosur mendjen se çfarë të bëjë me sulmuesin kur të vijë vera.

Uellsiani aktualisht është në huazim në Spurs nga Real Madrid, por ai ende ka një kontratë deri në 2022 në kryeqytetin spanjoll dhe teorikisht mund të kthehet në Los Blancos për fushatën 2021/22.

Nëse Tottenham dua Balekredia do të zgjatet atëherë ata do të duhet të negociojnë me të Real Madrid përsëri pasi nuk ka klauzola automatike.

Marrëveshja aktuale është për Tottenham të paguajë pak më shumë se gjysmën e pagave të tij, deri në rreth 700,000 euro. Nëse ai do të qëndronte, pyetja se kush e paguan pagën e tij do të duhej të shtrohej edhe një herë.

Baleagjent Jonathan Barnett ka thënë që klienti i tij është i lumtur në Londër, por mediat britanike po raportojnë se Tottenham nuk kanë vendosur ende nëse do të shtyjnë ta mbajnë atë.

Deri më tani këtë sezon, bas 31-vjeçari luajti në 22 ndeshje dhe ka shënuar 10 gola, duke fituar gjithnjë e më shumë minuta me paraqitjet e tij të mira të fundit. Në tre ndeshjet e tij të fundit, ai ka mbushur dy kllapa.

Mbetet të shihet nëse kjo është e mjaftueshme për të bindur Tottenham të marr në telefon Real Madrid dhe filloni negociatat.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu