Aktualizado

17/03/2021 –
20:43

Real Madrid përparoi në çerekfinalet e Champions League me një fitore të përgjithshme 4-1 Atalanta, i cili ishte rezultati i fundit i madh nokaut për të Zinedine Zidane.

Kthimi i Los Blancos në tetë të fundit për herë të parë në vetëm nën tre vjet ishte veçanërisht domethënës për të Zidane, ose Z. Champions League.

Gjatë magjisë së tij të parë, skuadra e tij fitoi 12 raunde nokaut rresht në rrugën e tyre drejt tre titujve radhazi të Ligës së Kampionëve.

Ana e tij gjithëpushtuese, me Cristiano Ronaldo si hajmali, pa anët e tilla si Manchester City, Atletico Madrid, Bajerni i Mynihut, Juventus, PSG, Liverpool swatted mënjanë.

Sidoqoftë, suksesi në garën kryesore të Evropës për kupat gjatë magjisë së tij të dytë nuk ka ardhur aq mirë.

Sezonin e kaluar, megjithëse ai e drejtoi anën e tij drejt titullit LaLiga Santander pas një vrapimi të jashtëzakonshëm kur futbolli rifilloi pas bllokimit të COVID-19, Zidane provoi eliminimin e Champions League për herë të parë në Real Madrid gërmoj në duart e Manchester City.

Në ndeshjen e parë në Estadio Santiago Bernabeu, Real Madrid u mundën 2-1, pa u ndihmuar nga Sergio Ramos‘karton i kuq, dhe, në ndeshjen kthyese, një natë për tu harruar Raphael Varane dorëzuar Real Madrid një dalje e hershme dhe një humbje totale 4-2.

Sidoqoftë, pas eliminimit Atalanta, mbretërit e Evropës janë gati të rimarrin fronin e tyre ndërsa kërkojnë të sigurojnë titullin e tyre të 14-të në Champions League, orkestruar edhe një herë nga Zidane në vijën e prekjes.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu