Dani CarvajalSezoni 2020/21 u ndërpre nga dëmtimet, duke detyruar Zinedine Zidane në shfrytëzimin Lucas Vazquez si një mbrojtës i djathtë, por me anësorin që shkëlqen në rolin për të cilin ka të ngjarë të dalë si rival Carvajal sezonin e ardhshëm.

Duke kapërcyer Alvaro Arbeloa, Danilo, Achraf Hakimi dhe Alvaro Odriozola të pretendosh dominimin në pozicionin e mbrojtësit të djathtë, ekziston një sens që CarvajalKundërshtari më i madh tani do të jetë shëndeti i tij.

Lukas, Carlo Ancelotti ka një deputet të besueshëm që punon shumë për ekipin dhe sapo ka nënshkruar një zgjatje të kontratës për të zgjatur qëndrimin e tij në Estadio Santiago Bernabeu.

Pothuajse duke e lënë klubin në verë nëse në vitin 2020, është Lukas‘performancat në mbrojtësin e djathtë që ka bindur Los Blancos për ta mbajtur atë.

Kalimi nga anësori në krahun e krahut po bëhet gjithnjë e më i zakonshëm, veçanërisht kur një lojtar po plaket dhe humbet aftësinë për të kaluar një mbrojtës në aspektin atletik.

Ne e kemi parë atë me Jesus Navas, Jordi Alba dhe Jose Luis Gaya, ndërsa kishte shembuj më pak të suksesshëm të Antonio Valencia dhe Ashley Young në Manchester United, pavarësisht se asnjëri nuk ishte në gjendje të mbrohej në mënyrë efektive.

Lukas‘përsosmëria e ka bërë të ardhmen e Odriozola më i ndërlikuar, dhe ish-mbrojtësi i Real Sociedad mund të largohet nga klubi.

Ka klube që do të ishin të gatshëm ta blinin atë dhe ia vlen të kujtohet se ai fitoi Ligën e Kampionëve gjatë huazimit të tij me Bayern Munich, megjithëse ai ishte një figurë periferike.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu