Real Madrid nuk është fituar nga ngritja e Gareth Bale në formë dhe mbetet e vendosur për të shkarkuar Uellsianin përgjithmonë në verë.

I huazuar te Tottenham në fillim të sezonit, Bale pësoi një fillim të ngadaltë të jetës përsëri në Londër, por ai që atëherë ka shpërthyer në skenë me nëntë kontribute të golave ​​në gjashtë ndeshjet e tij të fundit në të gjitha garat.

Gareth Bale
Bale ka bërë përshtypje në javët e fundit | Julian Finney / Getty Images

Bale ka shënuar dhjetë gola deri më tani këtë sezon, aq sa Marco Asensio, Rodrygo, Vinicius Junior dhe Eden Hazard së bashku, dhe kjo ka nxitur spekulime se E vërtetë mund të shikojë ta sjellë Uellsianin përsëri në fund të vitit.

Megjithatë, sipas Daily MailQëndrimi i Realit është i palëkundur. Ata duan që Bale dhe pagat e tij prej 650,000 £ në javë të lirohen nga librat sa më shpejt të jetë e mundur dhe do të duhet të shohin anësin që godet një nivel krejt të ri para se të mendojnë ta rikthejnë atë.

Reali ka qenë i kënaqur kur ka parë Bale duke shkëlqyer, por thjesht sepse kjo do të rrisë shanset e tyre për ta shitur atë në fund të sezonit. Nëse ai mund të provojë veten si një armë e mirëfilltë për një skuadër të lartë, mund të ketë shumë paditës për firmën e tij.

Zinedine Zidane trajneri kryesor
Real nuk është i interesuar të rikthejë Bale | Imazhe Sporti Cilësore / Imazhe Getty

Fokusi i Los Blancos është të lirojë para për të financuar një skuadër për rindërtimin e kësaj vere. Ata janë ende në ëndërr të zbarkojnë të paktën një nga Kylian Mbappe të Paris Saint-Germain dhe Erling Haaland të Borussia Dortmund, por asnjëri nuk do të jetë i mundur nëse ata janë të bllokuar pagat e Bale për një sezon tjetër.

90 minuta zbuluar javën e kaluar që Bale është vendosur të qëndrojë i huazuar në Spurs për vitin e fundit të kontratës së tij Real, pasi Uellsiani që është në Londër ende zvogëlon faturën e pagave të klubit spanjoll pavarësisht se atyre u duhet të paguajnë një pjesë të kostove.

Mundo Deportivo spekulojnë për të ardhmen e Bale më tej dhe deklarojnë se Reali duhet të jetë duke parë, dhe ndërsa ata pranojnë se një largim veror është shumë më i mundshëm se çdo gjë tjetër, ata bënë një sondazh midis tifozëve për të vlerësuar ndjenjat ndaj Uellsit.

Çuditërisht, 40% e votuesve në të vërtetë donin të mbanin Bale, gjë që flet shumë sesa mirë ai ka performuar këtë sezon. 31-vjeçari ishte armiku numër një në Santiago Bernabeu vitin e kaluar, por përmirësimi i tij në një kohë në të cilën sulmuesit e Realit po rrëmbehen duket se ka ndryshuar gjërat.

Gareth Bale
Bale nuk ishte një figurë e njohur në Madrid | Imazhe Sporti Cilësore / Imazhe Getty

Pas golashënuesit më të mirë Karim Benzema, mesfushori mbrojtës Casemiro është i vetmi lojtar i Realit që shënoi pesëLa Liga gola këtë sezon, ndërsa Vinicius është i vetmi tjetër që arriti tre.

Nuk është e vështirë të shohësh pse Real po ëndërron të shtojë Haaland dhe Mbappe këtë verë, por përkundër dëshirës së tyre për të goditur sulmin e tyre, duket sikur emri i Bale është tejkaluar fort në listë.

Për më shumë ngaTom Gott, ndiqeni atëCicëroj!

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu