Apas arritjes së marrëveshjes me Real Madrid të rinovojë kontratën e tij deri në vitin 2025, Dani Carvajal ka shprehur gëzimin e tij për zgjatjen e marrëveshjes së tij dhe ka treguar se është gati të luajë një rol kyç në projektin e Los Blancos.

E Real Madrid mbrojtësi i djathtë gjithashtu kujtoi të gjitha momentet e mrekullueshme që ai ka përjetuar në klub që kur u bashkua me akademinë në vitin 2002 në moshën 10-vjeçare.

“Mua më takon të rritem dhe të jem një komponent i rëndësishëm i këtij projekti ndërsa ne kërkojmë të fitojmë më shumë tituj,” Karvajal tha në një intervistë me Real Madridmedia e klubit.

“Ai djali i ri që donte të luante për Real Madrid çfarëdo që duhet, i cili punoi shumë çdo ditë, duke luftuar për të realizuar ëndrrat e tij. Vitet kalojnë por kjo ndjenjë si fëmijë mbetet e paprekur.

“Ky klub më ka parë të rritem, është duke parë djalin tim të rritet dhe duke parë se si kam krijuar një familje, është fantastike. Të jesh në gjendje të kesh kaluar kohë në Qytetin e Vjetër të Sporteve, për të hedhur gurin e parë në atë të ri, luaj në Santiago Bernabeu, për të luajtur në atë të re, këto janë momente që shkojnë krah për krah me klubin dhe unë jam shumë krenar “.

I pyetur për të thyer momentet më të mira të karrierës së tij në Los Blancos, Karvajal kujtoi vitin që Real Madrid fituan trofeun e tyre të 10 -të në Ligën e Kampionëve.

“Ka kaq shumë sa do të ishte e vështirë të zgjidhej vetëm një, por më duhet të them se për të gjithë ata që kanë përjetuar këtë periudhë të lavdishme, Decima ishte katalizatori për gjithçka, edhe pse ishte titulli i dytë që fituam atë vit pas Copa del Rey kundër Barcelona“, vuri në dukje ai.

“Decima përfaqëson pak nga gjithçka, udhëtimin e një grupi të suksesshëm, të besimit dhe pasionit.”

Karvajal vazhdoi të përshëndesë trajnerin e tij aktual Carlo Ancelotti, nën të cilin ai bëri të tijën Real Madrid debutoi gjatë periudhës së parë të italianit në klub midis 2013 dhe 2015.

Karlo është një trajner i lartë, në çdo kuptim të fjalës, “deklaroi Karvajal.

“Kur u ktheva nga Gjermania, kalova sezonin tim të parë me të dhe bëra debutimin tim nën të dhe ai më lejoi të bëhesha një lojtar i rëndësishëm. Përfundova duke e bërë pozicionin tim dhe fitova besimin e tij.”

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu