FNdeshja e fundit e ede Valverde në Copa America erdhi më 4 korrik si Uruguaj ra kundër Kolumbia, megjithatë ai ishte përsëri brenda Real Madrid stërvitje më 27 korrik, duke e bërë atë një nga lojtarët që ka pasur pushimet më të shkurtra këtë verë.

Për krahasim, shoku i tij i skuadrës ndërkombëtare Luis Suarez do të raportojë për Atletico Madrid stërvitje për herë të parë të hënën, duke luajtur gjithashtu më 4 korrik.

Valverde donte të kthehej në punë pasi ai është i dëshpëruar për të lënë prapa vështirësitë e sezonit të kaluar, me fushatën 2020/21 që u ndërpre nga dëmtimet dhe COVID-19. Ai e di se ka një rrugë të gjatë për të bërë për të qenë një anëtar i pakthyeshëm Carlo Ancelottiskuadrës, por ai shpreson se do të bëjë një hap përpara sezonin e ardhshëm.

Me dyshime ende të varura Martin Odegaard, Valverde është plotësisht i fokusuar në fitimin e një vendi në XI dhe shqetësimin e mesfushës së provuar dhe të besuar të tre prej tyre Luka Modric, Toni Kroos dhe Casemiro.

Valverde mungoi deri në 19 ndeshje sezonin e kaluar. Pesë prej tyre erdhën për shkak të një testi pozitiv të koronavirusit në pjesën e fundit të fushatës, por çështja më e madhe erdhi nga një dëmtim në janar dhe shkurt, si dhe një çështje tjetër në nëntor.

Mbetet për tu parë se çfarë planesh Ancelotti ka për Valverde. Italiani dëshiron të luajë me intensitet dhe energji, gjë që do të sugjeronte se uruguaiani do të ishte një përshtatje e mirë.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu