Real Madrid është mësuar të nënshkruajë lojtarë nga një nga rivalët e tyre historikë në Bajerni i Mynihut. Ata e bënë atë me Toni Kroos, i cili arriti për vetëm 25 milion euro dhe, këtë sezon, Los Blancos e kanë bërë atë përsëri me të David Alaba nënshkrimi në një transferim falas. Vitin tjeter, Real Madrid tashmë janë zhvendosur në përpjekje për të sjellë Leon Goretzka në klub.

Ata madje thuhet se i kanë thënë mesfushorit se do të shkojnë për të nëse ai lejon që kontrata e tij të skadojë verën e ardhshme.

Kjo është sipas gazetës gjermane Bild dhe ka kuptim, si Real Madrid duhet të rifreskojnë mesfushën. Megjithatë, kjo nuk do të bëhet këtë vit për shkak të situatës ekonomike.

Luka Modric, në moshën 35 vjeç, ka rinovuar kontratën e tij për një sezon më shumë dhe Toni Kroos, i cili ka dalë në pension nga futbolli ndërkombëtar në 31, shpreson të vazhdojë në Real Madrid për dy sezone të tjera.

Goretzka gjithashtu përshtatet në mënyrë të përkryer. Ai është një lojtar i dëshmuar i cili, nga vjen Bayern, di si të trajtojë presionin. Ai është një lojtar kryesor si për klubin ashtu edhe për vendin. Në 26, ai gjithashtu do të mbërrinte në kulmin e tij.

Bayern, siç raportoi Bild në qershor, tashmë janë përpjekur pa sukses për të rinovuar kontratën e mesfushorit për të shmangur një tjetër Alaba sagë Sidoqoftë, lojtari dyshohet se e ka refuzuar propozimin dhe tashmë ka urdhëruar agjentin e tij të dëgjojë ofertat.

Sidoqoftë, Bild paralajmëron këtë Real Madrid nuk do të jetë i vetmi klub i interesuar Goretzka. Manchester United, kush mund të humbasë Paul Pogba këtë verë ose tjetër, gjithashtu kërkoni përforcime në mesfushë dhe Goretzka i përshtatet faturës edhe atje.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu