Takefusa Kubo ka qenë mbresëlënëse me Japoninë në Lojërat Olimpike, por e ardhmja e tij në Real Madrid është shumë lart në ajër. Ai i ka kaluar dy sezonet e fundit në huazim, në Majorka e vërtetë, Villarreal dhe Getafe dhe mund të huazohet përsëri. Sidoqoftë, kjo nuk është ajo që duan fansat.

Të pyetur në një sondazh të MARCA In English nëse duan Kubo për të bërë pjesë të Real MadridSkuadra e vitit 2021/22, shumica dërrmuese e tifozëve u përgjigjën “po”. Nga më shumë se 3,000 vota, 88 përqind e tifozëve thanë se shpresojnë Kubo qëndron në Estadio Santiago Bernabeu këtë afat.

Edhe nëse Real MadridDrejtorët vendosin që duan japonezët në ekip, duke mbajtur Kubo nuk do të jetë e thjeshtë

Kjo sepse ai do të kishte nevojë të zinte një nga tre vendet jashtë BE-së në skuadër dhe Real Madrid i përdori ato për Vinicius, Rodrygo dhe Eder Militao sezonin e kaluar Ata tre brazilianë janë të gatshëm të qëndrojnë, megjithëse ekziston besimi se Vinicius së shpejti do të fitojë një pasaportë spanjolle.

Kjo mund të hapë rrugën për Kubo për të qëndruar dhe për të luftuar për minuta në sezonin e ardhshëm. Duket se kjo është ajo që duan fansat.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu