Roberto Carlos, i cili ka një rol të lartë në Real Madrid, ka pranuar se mendon Los Blancos president Florentino Perez do të ulet edhe një herë me Sergio Ramos për të diskutuar zgjatjen e kontratës së kapitenit.

Ramos ka hyrë në javët e fundit të marrëveshjes së tij aktuale, me të vendosur të skadojë në 30 qershor dhe nuk ka qenë shumë duke folur për ndonjë përparim në bisedime, por Roberto Carlos mendon se do të ndryshojë.

“Ai aktualisht është duke u rikuperuar nga një dëmtim,” Roberto Carlos tha gjatë një interviste me Onze Mondial.

“Unë jam shumë i sigurt se do të ketë një bisedë midis Sergio dhe presidentit për të arritur një marrëveshje. Sergio është fytyra e klubit, një lojtar i shkëlqyeshëm dhe ne do të shohim se çfarë do të ndodhë.”

Paris Saint-Germain përpara Kylian Mbappe është dikush që Real Madrid kanë ndjekur për vite me radhë dhe një lëvizje mund të jetë në letër këtë verë, pasi ai është vendosur të hyjë në vitin e fundit të kontratës së tij në Parc des Princes.

“Unë jam një tifoz i madh i Mbappe. Unë jam shumë mirënjohës ndaj tij që më vendosi në njëmbëdhjetë historik si mbrojtës i majtë, ” Roberto Carlos shënuar.

“Ai është një lojtar shumë i rëndësishëm në botën e futbollit. Flitet shumë për të Real Madrid, por ai ka një kontratë me PSG.

“Filozofia jonë e punës është të presim atë që lojtari dëshiron dhe ne nuk prekim lojtarë që kanë kontrata me klube të tjera.”

Real MadridPlani i dukshëm B është për të parë nëse mund të joshin Erling Haaland larg nga Borussia Dortmund, me babanë dhe agjentin e 20-vjeçarit që tashmë e kanë vizituar Los Blancos‘objektet e trajnimit disa muaj më parë.

“Ai është një lojtar i shkëlqyeshëm, një lojtar i shkëlqyeshëm,” Roberto Carlos deklaroi.

“Shumë njerëz nuk e njihnin atë. Gjatë dy viteve të fundit ai ka përmirësuar lojë pas ndeshje, sezon pas sezoni. Ai është një lojtar me shumë cilësi që çdo klub në botë do të dëshironte.”

Carlo Ancelotti është kthyer në Real Madrid si Zinedine Zidanezëvendësimi, që është diçka që Roberto Carlos është i lumtur për

“Jam shumë i lumtur që ai po kthehet. Ai e di Real Madrid dhe lojtarët mirë, “tha braziliani.

“Easiershtë më lehtë të nënshkruash një trajner të tillë. Ne i urojmë të njëjtin fat si ai në të kaluarën.”

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu