Ekskluzive – Real Madrid është shumë i sigurt se do të marrë një marrëveshje për sulmuesin e Paris Saint-Germain Kylian Mbappe gjatë vijës verën e ardhshme.

Los Blancos i kanë shikuar me vëmendje Mbappe për dy vitet e fundit, duke kërkuar kohën e tyre dhe duke pritur derisa 22-vjeçari të hyjë në vitin e fundit të kontratës së tij verën e ardhshme, pasi kjo do të ishte e vetmja kohë kur PSG do të ishte i gatshëm të shiste .

Paris Saint-Germain v FC Lorient - Ligue 1
Marrëveshja e Mbappe skadon në 2021 | Xavier Laine / Getty Images

Kur E vërtetë vendosin synimet e tyre për një nënshkrim të madh, ata zakonisht nuk vijnë të shkurtër, me ndjekje të ngjashme të Cristiano Ronaldo, Gareth Bale dhe Eden Hazard të gjithë përfundojnë me sukses, dhe burimet e kanë konfirmuar këtë 90 minuta se presidenti i Realit Florentino Perez është po aq i sigurt për sjelljen e tij Mbappe në vitin 2021.

Ndjekja varet nga kontrata e Mbappe. Pavarësisht pretendimeve të fundit të drejtorit të PSG Leonardo se Mbappe dëshiron të qëndrojë Në Paris, 90 minuta e kupton që francezi e ka bërë të qartë prej kohësh se shpreson të largohet nga klubi në 2021, duke shprehur vendimin e tij më parë këtë vit për t’i dhënë PSG mundësinë për ta shitur atë për një çmim të përshtatshëm – me gjasë më shumë se 200 milion £.

Perez ka kursyer para në një ‘kraharor të luftës Mbappe’ për më shumë se dy vjet, dhe një arsye për mungesën e tyre të shpenzimeve verën e kaluar është që Reali nuk dëshironte të nënshkruante lojtarë të zgjedhjes së dytë kur e dinin se donin Mbappe në 2021.

Florentino Perez
Perez ka buxhetuar për Mbappe për 2 vjet | Imazhe Sporti Cilësore / Getty Images

Kjo kotele nuk përmban të gjithë 200 milion £ pasi Real do të financojë transferimin me këste, në një marrëveshje që do të qetësojë të dy klubet.

Për shkak të kësaj qasjeje ndaj marrëveshjes, Real pret që të ketë një farë lirie për të ndjekur synime të tjera, me Manchester Unitedështë Paul Pogba dhe Eduardo Camavinga i Rennes lartë në listën e dëshirave të menaxherit Zinedine Zidane.

Zidane dihet se është një tifoz i madh i Pogba, i cili rrallë është shmangur nga flirtimi me skuadrën spanjolle, dhe ai e ka nxitur Perez të lërë disa para mënjanë për ta nënshkruar, por ekziston një vetëdije që edhe PSG edhe Juventus do të ofrojë një konkurrencë të ashpër për nënshkrimin e Pogba.

Paul Pogba
Zidane gjithashtu dëshiron Pogba | Pishinë / Getty Images

Nëse Los Blancos e gjejnë veten në nevojë për para shtesë, ata do të kthehen në largimet e lojtarëve. Të tillë si Toni Kroos, Luka Modric, Marcelo, Isco dhe madje Eden Hazard janë të gjithë duke u përballur me të ardhme të pasigurta në Santiago Bernabeu dhe një pjesë e vogël e daljeve do të pastronte një hapësirë ​​të konsiderueshme në buxhetin e pagave.

Zidane dhe Perez kanë punuar ngushtë për të finalizuar strategjinë e transferimit të Realit për verën e ardhshme, me të dy burrat të vetëdijshëm se mund të përfundojë të jetë breshëri më e madhe e transferimeve në histori.

Për më shumë ngaTom Gott, ndiqeni atëCicëroj!

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu