Unef ka një Levante lojtari që ka arritur të spikasë këtë sezon, së bashku me Jose Luis Morales gjithmonë të besueshëm, është Las Granotas anësor Jorge de Frutos.

Në fakt, vetëm Lionel Messi ka prodhuar më shumë asistime në LaLiga Santander këtë sezon sesa i pari Real Madrid lojtar, i cili ka regjistruar tetë në 26 paraqitje.

De Frutos pati një fillim të ngadaltë të sezonit por gradualisht arriti të vendoset në të Levanteështë formacioni fillestar, duke fituar besimin e Paco Lopez me shfaqjet e tij.

Real Madrid kanë ndjekur progresin e 24-vjeçarit në Levante dhe ata po konsiderojnë ta sjellin atë përsëri në kryeqytetin spanjoll verën e ardhshme për ta zëvendësuar Lucas Vazquez, i cili po hyn në muajt e fundit të kontratës së tij me të Los Blancos.

De Frutos ishte shitur te Levante veren e kaluar në këmbim të rreth tre milion eurove, por Real Madrid mbajti si 50 përqind të të drejtave të tij ashtu edhe një të drejtë refuzimi të parë.

Përveç që ka prodhuar tetë asistime në 2020/21, De Frutos gjithashtu ka shënuar tre gola për të ndihmuar Levante në ndjekjen e tyre të një spoti në Europa League.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu