Darbitër utch Danny Makkelie është zgjedhur nga UEFA për të arbitruar ndeshjen e dytë të Ligës së Kampionëve në ndeshjen e 16-të të fundit Real Madrid dhe Atalanta këtë të martë, 16 mars.

Do të bashkohen me bashkatdhetarët e tij, Hessel Steegstra dhe Mario Diks. Kjo do të jetë hera e parë që Makkelie ka gjykuar secilën palë.

Makkelie ka mbikëqyrur 28 ndeshje të Ligës së Kampionëve dhe gjashtë këtë sezon, përfshirë fitoren e Barcelonës ndaj Juventusit. Ai ishte gjithashtu përgjegjës për fitoren finale të Sevilla-s në Europa League kundër Interit vitin e kaluar.

Real Madrid shkoni në ndeshje 1-0 pas fitores në Itali, dhe ata kanë përparuar në tetë nga nëntë barazimet e fundit në të cilat kanë fituar ndeshjen jashtë.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu