Zinedine Zidane ka pranuar se e tij Real Madrid skuadrës i duhet kohë për rikuperim pas fitores 2-1 Barcelona në Estadio Di Stefano të Shtunën.

Fitorja vjen vetëm katër ditë pas mundjes Liverpool në të njëjtin vend dhe katër ditë para se të fillojnë Jurgen Kloppështë në Anfield.

Fitorja e së shtunës Barcelona e merr Los Blancos në krye të LaLiga Santander për herë të parë që nga Matchday 5.

“Nuk ndryshon asgjë, ka ende shumë për të bërë”, Zidane tha për të qenë i lartë.

“Ne duhet të pushojmë pas ditës së sotme. Kanë qenë dy ndeshje rraskapitëse. Tani duhet të pushojmë.

“Nuk e di se si do ta përfundojmë sezonin.

“Fizikisht, ne jemi në kufirin tonë”.

Edhe gjatë gjysmës së dytë të El Clasico, Zidane shfrytëzoi rastin për të pushuar disa nga lojtarët e tij kryesorë.

“Jam i lumtur për lojtarët,” Zidane tha.

“Ne kemi bërë shumë ndryshime sot. Mariano, [Alvaro] Odriozola, Isco, Marselo

“Të gjithë janë të përkushtuar. Të gjithë duan të luajnë.

“Kjo është ajo që është e mirë për këtë ekip.

“Ne jemi të gjithë bashkë këtu. Unë jam përgjegjësi, por jam i lumtur për ta [the players].

“Ne fituam së bashku”.

Zidanehomologu i tij, Ronald Koeman, shprehu zhgënjimin e tij për mungesën e një penallti dhënë për anën e tij për një sfidë nga Ferland MendyMartin Braithwaite.

“Gjithkush ka ndjenjat e veta,” Zidane tha.

“Unë mendoj se, nëse arbitri nuk dha një penallti, kjo është sepse nuk është një penallti.

“E rëndësishme është ajo që bëmë në fushë sot.

“Ne vuajtëm sepse Barcelona janë një ekip i shkëlqyeshëm.

“Nuk mund të thuash që ishte arbitri [who decided the game]”

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu