Real kthimin e Madridit kundër Elçe i mban ato në distancë prekëse të Atletico Madrid dhe Barcelona në garën e titullit LaLiga Santander.

Karim Benzemaështë dyfish në Estadio Alfredo Di Stefano do të thotë udhëheqësit e Los Blancos Atletico me gjashtë pikë, pas Diego SimeoneSkuadra mund të menaxhonte vetëm një barazim pa gola Coliseum Alfonso Perez të shtunën në mbrëmje.

Barcelona janë gjithashtu në përzierje, ulur në vendin e tretë, një pikë prapa Real Madrid, përpara takimit të tyre me Huesca në Camp Nou të hënën, dhe barazimi i Atleticos u jep atyre nxitje të mëtejshme.

Një fitore për Ronald KoemanNjerëzit do t’i vinin vetëm katër pikë prapa Atletico dhe dy pikë përpara Real Madrid.

Pak më mbrapa janë në vendin e katërt Sevilla, të cilët janë tetë pikë prapa Barcelonës. Sociedad i vërtetë janë tre pikë më shumë në të pestin.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu