Real Madrid vs Real Sociedad Real Madrid e humbi rrugën pas ndryshimit të formacionit

Zidane humbi rrugën e tij kundër Real Sociedad
Zidane humbi rrugën e tij kundër Real Sociedad
AP

Vlerësimet e lojtarëve të Real Madrid vs Real Sociedad: Casemiro duhet të bëjë gjithçka

Real Madrid pëson rënie para derbi

Vinicius Junior e shpëtoi ditën për Real Madrid ndërsa ata fituan një barazim 1-1 me Real Sociedad në Estadio Alfredo Di Stefano të hënën në mbrëmje.

Zinedine ZidanePala do të zhgënjehet të heqë pikë përpara udhëtimit të së Dielës nëpër qytet në Wanda Metropolitano për t’u përballur me udhëheqësit Atletico Madrid.

Pas 45 minutash të para mjaft dominuese nga këndvështrimi i nikoqirëve, Zidane vendosi të kalonte në një formacion me tre mbrojtës qendër. Ajo u tregua kundërvepruese për ekipin e tij, me pozicionin më të përparuar të Ferland Mendy duke bërë që ata të nxirrnin një gol drejt Cristian Portu. Formacioni u ndryshua pas vetëm 15 minutash të pjesës së dytë.

Goli i hapjes së Portu ishte i treti në tetë paraqitjet e tij të fundit në LaLiga Santander. Spanjolli i dha Mendit një mbrëmje të vështirë në Valdebebas dhe nuk pushoi së vrapuari derisa dëmtimi e detyroi atë në pjesën e dytë.

Pas fletëve të pastra kundër Getafe, Valencia, Real Valladolid dhe Atalanta, Thibaut Courtois pësoi golin e tij të parë në pesë ndeshje kur topi me kokë i Portu gjeti një rrugëdalje. Megjithatë, nikoqirët nuk dhanë shumë raste të qarta.

Pasi erdhi nga pankina kundër Atalanta, Mariano Diaz u dha një start nga Zidane kundër Real Sociedad. Nuk ishte për një mungesë përpjekjesh nga ish-sulmuesi i Lyon, i cili goditi traversën me një kokë nga një distancë e afërt, por ai zgjati vetëm 60 minuta para se të zëvendësohej nga Hugo Duro. A i besoi me të vërtetë shefi i Real Madrid më shumë zëvendësuesit për të shënuar golin e barazimit?

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu