Mbrojtësi i djathtë i Chelsea, Reece James pritet të humbasë vetëm disa javë veprimi pasi skanimet në një dëmtim në gju treguan se operacioni do të ishte i nevojshëm vetëm si një mundësi e fundit.

Përfaqësuesi i Anglisë ishte marrë me një problem të vogël në gju për një javë, por u ankua për dhimbje të shtuar pas një përplasjeje me Daniel Podence të Wolves në humbjen e së martës 2-1 dhe për këtë arsye u dërgua për një skanim.

Reece James (Chelsea)
James nuk ndihej më i aftë ta injoronte dhimbjen | MB Media / Getty Images

Fillimisht u frikësua se James mund të ketë nevojë për operacion dhe prandaj mund të anashkalohej për muajt e ardhshëm, por AtletikësSimon Johnson vëren se skanimet në zonën e prekur janë kthyer relativisht pozitive.

James tani pritet të humbasë takimin e së hënës me West Ham dhe gjithashtu ka të ngjarë të ulet në përplasje me të Arsenal në Boxing Day, me Cesar Azpilicueta të vendosur të hyjë dhe të deputizojë për mbrojtësin e ri të djathtë.

Lajmi vjen si një goditje disi për Frank Lampard. James ka filluar 11 nga 13 të Chelsea Premier League lojërat deri më tani dhe ka qenë një nga lojtarët më të shquar të Blues, kështu që ta shohësh atë të detyruar në një magji anash nuk është padyshim ideale.

Cesar Azpilicueta
Kapiteni i klubit Azpilicueta do të kthehet | Catherine Ivill / Getty Images

Sidoqoftë, është një çmim i vogël për t’u paguar për të siguruar që James nuk ka nevojë për një pushim më të gjatë pune në të ardhmen, diçka që ka të ngjarë të ketë tërhequr një psherëtimë lehtësimi nga Lampard.

Krahas James, Chelsea gjithashtu pritet të jetë pa anësorin Hakim Ziyech për ndeshjen e së hënës. Reprezentuesi marokene është mënjanuar me një dëmtim në muskul, por përkundër kthimit në stërvitje disa ditë më parë, ai pritet të humbasë kundër West Ham.

Ka më shumë pozitivitet rreth një njeriu të gjerë Callum Hudson-Odoi, dëmtimi i të cilit është duke u shëruar më shpejt sesa ai i Ziyech.

Hudson-Odoi nuk pritet të fillojë kundër West Ham, me Lampard të etur për të shmangur marrjen e rreziqeve të panevojshme gjatë një periudhe festive të ndezur, por një cameo nga pankina nuk është përjashtuar.

Chelsea aktualisht e gjen veten të tetë në tabelën e Premier League, por fitorja ndaj West Ham do ta shihte skuadrën e Lampard kërcim Tottenham Hotspur dhe fluturoj përsëri deri në të pestin.

Për më shumë ngaTom Gott, ndiqni atë nëCicëroj!

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu