Real Madrid nuk kam shpenzuar asnjë cent të vetëm për një transferim në 532 ditë. Hera e fundit që ata u ndanë me paratë për të sjellë një lojtar ishte më 20 janar 2020, kur Reinier Jesus zbarkoi në klub.

Ai u bë i treti i një trilogjie Brazilian, në vijim Vinicius Junior dhe Rodrygo Goes‘mbërritjet, në total 120 milion euro.

Që atëherë, dy dritare transferimi kanë ardhur dhe shkuar dhe një e treta sapo është hapur. Por Real Madrid nuk kanë shpenzuar për të përforcuar skuadrën, dhe ka të ngjarë ta bëjnë këtë këtë verë nëse kanë shansin të sjellin njërën Kylian Mbappe ose Erling Haaland në kryeqytet. Përndryshe, ai pritje për një nënshkrim do të vazhdojë.

Plani për këtë verë është që të përpiqemi të përsërisim verën e kaluar duke arkëtuar disa nga lojtarët në klub. Pastaj, Sergio Reguilon, Achraf Hakimi dhe Oscar Rodriguez ishin shitur, siç ishte James Rodriguez. Të tjerët – Gareth Bale, Dani Ceballos, Take Kubo, Brahim Diaz, Jesus Vallejo, Borja Mayoral dhe Reinier – doli në hua.

Në total, Real Madrid fituar rreth 100 milion euro verën e kaluar, dhe ‘arritjet’ ishin Martin Odegaard, Andriy Lunin dhe Alvaro Odriozola, të cilët të gjithë u kthyen nga huatë diku tjetër.

Kredi dhe ‘nënshkrime’

I vetmi biznes Real Madrid bëri në dritaren e dimrit ishte për të lejuar Luka Jovic dhe Odegaard leje me hua. Duke parë përpara 2021/22, ‘nënshkrimet’ e vetme që po vihen në dispozicion Carlo Ancelotti janë ata që kthehen nga kredia. Disa prej tyre do të jenë në shitje menjëherë, por nëse nuk shiten, atëherë do të llogaritet.

David Alaba

Real Madrid , natyrisht, kanë nënshkruar këtë verë. David Alaba, sidoqoftë, ka filluar një transferim falas si i tij Bajerni i Mynihut kontrata kishte skaduar. Prandaj, ardhja e tij nuk ndryshon lëvizjet e tyre të fundit në tregun e transferimeve.

Klubi është i përqendruar në kursime në mënyrë që ata të mund të financojnë nënshkrimet e Mbappe ose Haaland kur ato bëhen të mundshme.

Florentino Perez është e qartë Ai e di që kohët janë të vështira dhe kjo është pikërisht arsyeja pse ai ka vendosur frenat për të shpenzuar para lirshëm.

Real Madrid e kanë menaxhuar veten shkëlqyeshëm në pandemi “, Havier Tebas komentuar së fundmi. “Nga të gjithë klubet e mëdha të Evropës, ata kanë bërë më të mirën.”

Koha për rininë

Florentino e di që është koha për të përfituar nga lojtarët e rinj që janë zhvilluar në klub. Ai e di që e ardhmja e klubit është në duart e Vinicius, Rodrygo, Odegaard dhe Valverde. Timeshtë koha që ata të dorëzojnë.

Presidenti ka besim të plotë në Ancelotti për t’i lejuar ata të shkëlqejnë.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu