Ne kurrë nuk kemi një javë të qetë, apo jo?

Real Madrid dhe Chelsea janë kthyer në krizë, Liverpool ka harruar se si të shënojë dhe Juventus mund ose nuk mund të jetë mbeturinë. Kështu që po, ka qenë e zënë.

Timeshtë koha që ne të përpiqemi të mbështjellim kokën me të gjitha dhe të renditim 15 lojtarët më të mirë, dhe këtë javë, është radha e vitit 2013 për të siguruar një frymëzim me citimet e filmave.

FBL-ESP-KUPE SUPER-BARCELONA-ATLETIKE
Messi kishte një javë të vështirë | CRISTINA QUICLER / Getty Images

“Pershendetje te gjitheve. Unë jam Olaf dhe më pëlqejnë përqafimet e ngrohta! ” (I ngrire)

Messido të duhet një përqafim pas javës që ai kishte.

Një dëmtim i kërdhokullës e mbajti atë jashtë gjysmëfinales së Super Kupës, dhe kur ai u kthye në ekip për finalen, ai mori kartonin e parë të kuq të tij Barcelona karriera. Jo mirë.

Paul Pogba, Bruno Fernandes
Pogba po shkëlqen përsëri | Pishinë / Getty Images

“Nëse e zgjon atë kafshë, do të na shkatërrosh të gjithëve!” (Hobbit: shkretimi i Smaug)

Ole Gunnar Solskjaer më në fund është zgjuar Pogba.

Manchester United mesfushori ka ngritur ngadalë veten gjatë javëve të fundit, por ai i çoi gjërat në nivelin tjetër me një gol botëror ndaj Fulham. Ai u kthye.

Luis Suarez
Suarez është ende duke shënuar gola | Juan Manuel Serrano Arce / Getty Images

“Shikoni mua.”

“Sigurisht.”

“Shikoni mua.”

“Sigurisht.”

“Tani jam kapiten”. (Kapiten Phillips)
Suarez është tronditur deri në Atletico Madrid këtë sezon dhe u sigurua që të gjithë e dinë se janë në anijen e tij tani.

Ai shtoi dy gola të tjerë në rezultatin e tij këtë javë në fitoren e ekipit të tij 2-1 ndaj Eibar, duke përfshirë një penallti në minutën e 90-të për të siguruar të tre pikët.

FBL-GER-BUNDESLIGA-MOENCHENGLADBACH-DORTMUND
Haaland humbi çizmet e tij të qitjes | ROLLI I WOLFGANG / Getty Images

“Unë e kam këtë plotësisht nën kontroll!”

“A është kjo arsyeja pse gjithçka po digjet?” (Thor: Bota e erret)
Pas disa lojërave në të cilat ata dukej se kishin rizbuluar brazdën e tyre dhe kishin gjithçka nën kontroll, Borussia Dortmund po kthehen përsëri duke luftuar.

Një barazim 1-1 me luftëtarët Mainz u pasua nga një humbje 2-1 ndaj Bayer Leverkusen, dhe Haaland nuk shënoi në asnjërën.

Kylian Mbappe
Mbappe është në një magji të thatë | John Berry / Getty Images

“Mos u shqetëso për mua, Gru, unë do të jem mirë! Unë kam mbijetuar shumë më keq se kjo. Mirë, kjo nuk është plotësisht e vërtetë, unë në fakt jam duke u dashuruar këtu!” (Me neveritshëm 3)

Katër ndeshje radhazi pa gol për Mbappe. Kjo është pothuajse e padëgjuar.

Sulmuesit e PSG nuk po qëllonin kundër Angers, por për fat të mirë, mbrojtësi i majtë Layvin Kurzawa ishte gati të shpëtonte ditën.

Thomas Müller
Muller po i bënte të gjitha | Alexander Hassenstein / Getty Images

“A ju ka marrë malli për jetën tuaj të rregullt?”

“Jeta e rregullt? Çfarë është ajo? Nuk ekziston”. (Klubi i Blerësve Dallas)

Nuk ka asgjë të rregullt Bajerni i Mynihut keto dite.

Ata më në fund ndaluan të pësonin të parët në ndeshjet këtë javë, dhe çuditërisht, kjo çoi në dy fitore. Thomas Muller ishte ylli i shfaqjes, duke shënuar një gol dhe një asist në fitoren 2-1 ndaj Freiburg.

Romelu Lukaku
Lukaku luajti në shitje të dytë | Alessandro Sabattini / Getty Images

“Unë e urrej hapësirën”. (Graviteti)

Lukaku nuk mund të bënte asgjë me hapësirën e dhënë kundër Juventus.

Të tijat Inter skuadra sulmoi drejt një fitore të madhe 2-0, por belgu nuk arriti të dilte në fletën e rezultatit dhe duhej të shikonte ndërsa Nicolo Barella vodhi shfaqjen.

Lorenzo Insigne
Insigne është në formë të nxehtë | Francesco Pecoraro / Getty Images

“Ja ku është! Katniss Everdeen! Vajza në flakë!” (Lojërat e urisë: Zjarri)

Napoli po kthen rrugën e kthimit në Seria A foto e titullit, dhe kjo kryesisht sepse Insigne ka qenë në flakë.

Ai ishte në formë të jashtëzakonshme kundër Fiorentina, duke shënuar dy gola dhe një asist për të frymëzuar ekipin e tij në një fitore të madhe 6-0. Të gjitha në një ditë pune.

Bruno Fernandes
Fernandes luftoi këtë javë | Michael Regan / Getty Images

“Unë nuk do të bie në dëshpërim. Unë do ta mbaj veten të guximshëm, derisa liria të jetë e përshtatshme!” (12 vjet skllav)

Ai mund të kishte përfunduar me një asist kundër Fulham, por pika kryesore e bisedimit për Fernandes këtë javë ishte paraqitja e dobët e tij kundër Liverpool.

Rekordi i tij i ndërlikuar kundër Premier Leaguegjashtë e madhe vazhdon.

FBL-ITA-SERIEA-CAGLIARI-AC MILAN
Golat janë duke vërshuar për Ibrahimovic | ALBERTO PIZZOLI / Getty Images

“Makina është zhytur pak lart, unë jam paksa e ngurtë. Por çfarëdo që nuk dua të flas për të.” (Krenaria amerikane)

Ibrahimovic mund të jetë pak i ngurtë pasi humbi tetë ndeshje përmes dëmtimit, por ai është kthyer me një zhurmë të vërtetë tani.

Ai shtoi dy gola të tjerë në numrin e tij këtë javë – 12 në tetë ndeshje – duke siguruar që ai të ketë shënuar ende në çdo lojë që ka filluar këtë sezon. Do të ishte çdo ndeshje, por ai nuk arriti të shënojë në rezultatin e tij pesë minutësh kundër Torinos.

Sporting CP v Rio Ave FC - Liga NOS
Goncalves ka qenë një zbulim këtë vit | Gualter Fatia / Getty Images

“Unë kam qenë duke pritur për këtë tërë jetën time! Unë do të jem një frikësues!” (Universiteti i Monsters)

Pak anësorë janë në formë më të frikshme tani se Goncalves.

Ai shënoi golin e Sporting CP në barazimin e tyre 1-1 me Rio Ave këtë javë dhe më pas shtoi asistimin vendimtar të minutës së 94-të në një fitore 2-1 ndaj Porto, duke mbyllur javën me stil.

Cristiano Ronaldo
Një tjetër trofe për Ronaldon | Claudio Villa / Getty Images

“A ju lënduan?”

“Ju e dini që ata nuk munden.” (Njeriu prej çeliku)

Një humbje 2-0 ndaj Interit mund të ketë dëmtuar Ronaldo, por ai u sigurua që të kërcej përsëri në mënyrë të prerë.

Ishte përfaqësuesi portugez ai që hapi rezultatin në triumfin e Super Kupës së Juves ndaj Napolit, duke shtuar edhe një trofe tjetër në kabinetin e tij qesharak.

SS Lazio v AS Roma - Seria A
Immobile ishte i rëndësishëm në fitoren e Lazios | MB Media / Getty Images

“Ju e dini kush jam. Ju nuk e dini se ku jam. Dhe nuk do të më shihni kurrë të vij”. (Njeriu i hekurt 3)

Roma nuk mund ta shihte Immobile duke ardhur kur hapi rezultatin në Derby della Capitale.

Manuel Lazzari kapitalizoi një gabim, dhe luajti topin në kuti, dhe Immobile dukej se nuk po dilte nga askund për të arritur në fund të tij dhe për të shkarkuar anën e tij përpara.

Harry Kane
Kane ka shënuar në 3 ndeshje radhazi | Stu Forster / Getty Images

“Uh, djema, ne duhet të krijojmë një plan tjetër. Ata morën një tank.”

“Më vjen keq. A tha dikush vetëm një tank ?!” (Fast & Furious 6)

Sheffield United nuk mund të dilte me një plan për të ndaluar Kane të mos shënonte me golin e tij të zakonshëm këtë javë.

Si një tank, ai gjuajti një goditje të fuqishme me distancë larg Aaron Ramsdale në qëllimin e Blades për të vënë Tottenham 2-0 përpara dhe në mënyrë efektive e vunë ndeshjen në shtrat.

FBL-GER-BUNDESLIGA-AUGSBURG-BAYERN MUNICH
Forma e Lewandowski sfidon logjikën | ANDREAS GEBERT / Getty Images

“Unë nuk jam duke u larguar nga mbreti **!” (Ujku i Wall Street)

Lewandowski nuk po largohet në krye të këtyre renditjeve të energjisë së shpejti.

Goditësi i Bayern luajti dy ndeshje këtë javë dhe gjeti pjesën e prapme të rrjetës në të dy. Kjo është shtatë ndeshje radhazi me një gol dhe numri i tij tani qëndron në 22 në vetëm 16 ndeshje.

Për më shumë ngaTom Gott, ndiqni atë nëCicëroj!

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu