E gjitha po nxehet në Ligën e Kampionëve. Futbolli me nokaut është këtu, dhe kjo është kur lojtarët e mëdhenj ngrihen për tu numëruar.

Kjo javë na solli shumë shfaqje të jashtëzakonshme dhe varet nga ne 90 minuta për t’i renditur të gjithë. Por, pasi kjo ka qenë një javë e veçantë, është koha për një temë të veçantë. Për të festuar argëtimin e 16 të fundit, ne kemi renditur 16 lojtarët më të mirë duke përdorur citate nga 16 filma nga 2000.

Le të futemi në të.

Suarez zgjodhi një luftë shumë
Suarez zgjodhi një luftë shumë | DANIEL MIHAILESCU / Getty Images

“Houseshtë një fantazmë në shtëpinë time. E pashë në ujë, pranë meje, në vaskë ”. (Çfarë qëndron poshtë)

Suarez dukej sikur kishte parë një fantazmë kur kuptoi se Antonio Rudiger ishte djali i gabuar me të cilin u ngatërrua.

Ai kaloi pjesën më të madhe Atletico Madridhumbja 1-0 ndaj Chelsea duke u përpjekur të trazojë tenxheren, duke mbyllur fundin në një javë të mjerueshme, e cila gjithashtu e pa atë të barazonte një vend kundër Levante.

Giakoumakis nuk arriti të shënonte
Giakoumakis nuk arriti të shënonte | Nxit imazhe / Getty Images

“Na duhet më shumë shtytje!” (Pulë e Vrapuar)

Giakoumakis mund të kishte bërë me pak energji shtesë këtë javë.

Ai nuk arriti të shënojë në humbjen 4-1 të VVV-Venlo ndaj AZ Alkmaar, duke sjellë një fund të gjashtë golave ​​në tre ndeshje në një fund të papritur.

Moreno është në formë të nxehtë
Moreno është në formë të nxehtë | Alex Caparros / Getty Images

“Pra, për çfarë jeni kaq të lumtur?”

“Sapo më kapët në një natë të mirë. Unë jam duke bërë atë që më është dashur të bëj – dhe kam një ndjenjë që do ta bëj edhe më mirë këtë herë”. (Stuhia perfekte)

Kishte disa netë të mira për Moreno këtë javë.

Ai arriti një gol kundër Athletic Club – i gjashti i tij në pesë ndeshjet e fundit në kampionat – dhe Moreno më pas e vazhdoi atë me një dyshe kundër Salzburgut në Ligën e Evropës.

Weghorst po grumbullonte asistimet
Weghorst po grumbullonte asistimet | Pishinë / Getty Images

“Ndjehem vdekjeprurëse, në prag të një tërbimi”. (American Psycho)

Ishte një furi ndihmës për Weghorst normalisht vdekjeprurëse.

Shënuesi i katërt më i mirë i Bundesligës u kthye në një krijues elitar këtë javë, duke vendosur dy gola në fitoren 3-0 të Wolfsburgut kundër Arminia Bielefeld.

Silva ishte në shtëpi me një dëmtim në shpinë
Silva ishte në shtëpi me një dëmtim në shpinë | Alex Grimm / Getty Images

“Përshtat si af ** mbret mbrapa.” (Djem te mrekullueshem)

Silva nuk është i aftë si një xhuxh mbreti.

Ai e humbi shansin e tij për tu takuar me rivalin e tij Robert Lewandowski këtë javë pasi një dëmtim në shpinë e mbajti atë mënjanë, por për fat të mirë të tij, skuadra e tij e Frankfurtit as nuk kishte nevojë për të.

Seria e nxehtë e Gundogan mund të ketë mbaruar
Vargu i nxehtë i Gundogan mund të ketë mbaruar | Shaun Botterill / Getty Images

“Si do të dëshironit të na bashkoheni në Man Utd?”

“Shumë mirë me ju, por unë kam një ofertë më të mirë.”

“Çfarë mund të jetë më mirë se Man Utd, bir?”

“Njeriu Qytet!” (Ka vetëm një Jimmy Grimble)

Ka disa oferta më të mira sesa të jesh pjesë e tyre Manchester City keto dite.

E vetmja gjë e dobët e dy fitoreve të tyre këtë javë është se seria e shënimeve elektrike të Gundogan duket se ka marrë fund ndërsa ai tërhoqi boshllëqet kundër Arsenal dhe Gladbach.

Kimmich bëri përshtypje ndaj Lazios
Kimmich bëri përshtypje ndaj Lazios | Alexander Hassenstein / Getty Images

“Ky ** është i mirë”. (Film i frikshem)

Sa i mirë është Kimmich?

Ai ishte madhështor në Bajerni i Mynihut‘s fitore 4-1 ndaj Lazio – një fitore e cila në të vërtetë vendosi një rekord të ri në Liga e Kampioneve. Ishte fitorja e 38-të e Kimmich në 50 ndeshjet e tij të para në garë, dhe asnjë lojtar nuk e ka krahasuar atë.

Mbappe kishte një natë për të harruar ndaj Monakos
Mbappe kishte një natë për të harruar kundër Monakos | Xavier Laine / Getty Images

“Duhet të vazhdoj të marr frymë. Sepse nesër dielli do të lindë. Kush e di se çfarë mund të sjellë batica? ” (Cast larg)

Hype përreth Mbappe vështirë se mund të ishte zbehur më shpejt këtë javë.

Pasi hat-trick-u i tij në Camp Nou e shndërroi atë në njeriun më të madh në tokë, Mbappe u zhduk ndërsa skuadra e tij e PSG-së ra në një disfatë ndaj Monakos e cila i tërhoqi ata përsëri në një betejë për tre të parët. Po të mëdha.

Isak është në formën e jetës së tij
Isak është në formën e jetës së tij | Juan Manuel Serrano Arce / Getty Images

“E dini se çfarë duhet të bëjmë?”

“Hani?”

“Jo … hani!” (Djalosh, Ku është Makina ime?)

Isak ka qenë duke festuar gjatë javëve të fundit, por herën e kaluar ai i çoi gjërat në një nivel krejt të ri.

Ai erdhi në takimin e Real Sociedad me Alaves në një hark prej gjashtë golash në pesë ndeshje, dhe ai shtoi një hat-trick të jashtëzakonshëm këtë javë. Nëntë gola (dhe një asist) në gjashtë ndeshje.

Sanços i është rikthyer mojoja
Sanço e ka kthyer mojon e tij | INA FASSBENDER / Getty Images

“Ne nuk kemi për qëllim të mbijetojmë.”

“Oh, po ne ishim! Ne jemi këtu, apo jo?” (Dinosauri)

Të gjithë kishin shkruar Borussia Dortmund jashtë, por falë të gjithë Sancho-s, ata po rrinë në garë për të Liga e Kampioneve kualifikimi

Ai mori një gol dhe një asist në fitoren 4-0 të skuadrës së tij ndaj Schalke, por ishte dikush tjetër që vodhi shfaqjen. Qëndroni në gjendje

Ronaldo ishte përsëri në mesin e golave
Ronaldo ishte përsëri në mesin e golave ​​| MARCO BERTORELLO / Getty Images

“A nuk jeni argëtuar?” (Gladiator)

Argëtuesi i fundit, Ronaldo udhëhequr Juventus në një fitore 3-0 ndaj Crotone me një tërheqje prej dy golave.

Ronaldo grumbulloi dy kokë në harkun e tetë minutave për t’i dhënë skuadrës së tij një epërsi të pakapërcyeshme dhe ai do të kishte një të tretën nëse nuk do të kishte humbur një gol të hapur disa sekonda më vonë. Ditë e zënë.

Haaland shënoi një nga golat më të mirë të kësaj jave
Haaland shënoi një nga golat më të mirë të kësaj jave | Lars Baron / Getty Images

“Ju nuk do të më qëlloni Sean, jo këtë b *** h, sepse ajo vlen 37 milion £.” (Misioni: E pamundur 2)

Diçka më thotë që Haaland mund të jetë me vlerë pak më shumë se 37 milion £ këto ditë. Vetem nje mendim.

Breshëria e tij akrobatike kundër Schalke sfidoi të gjitha ligjet e njohura të fizikës, por kjo është vetëm ajo që bën Haaland këto ditë.

Fernandes arriti të përplaste statistikat e tij
Fernandes arriti të përplas statistikat e tij | Pishinë / Getty Images

“Buzëqeshje e madhe, siç e keni fjalën!” (Rruga për në El Dorado)

Fernandes as që donte të ishte i mirë këtë javë. Të them të vërtetën, ai ishte pak plehra kundër Newcastle.

Dikush mund të shpjegojë se si ai ende arriti të shënonte me një gol dhe nje asist?

Messi dukej i irrituar kundër Elche
Messi dukej i irrituar kundër Elche | Alex Caparros / Getty Images

“Maks, më ndihmo! Ndihem!” (Si i vodhi Krishtlindjet Grinch)

Messi mund të shihej duke kërkuar lutjen e tij Barcelona shokët e ekipit në pjesën e parë të lojës së tyre kundër Elche. Shpinës së tij po i dhemb qartë duke i mbajtur të gjitha.

I takonte Messit që të shënonte dy golat e parë të lojës, pas së cilës Jordi Alba iu përgjigj thirrjes së tij dhe shtoi edhe një të tretin.

Një javë zhgënjyese për Lewandowski
Një javë zhgënjyese për Lewandowski | Alexander Hassenstein / Getty Images

“Dua të them, a mund të besosh ndonjëherë vërtet në një qenie tjetër njerëzore, Greg?”

“Sigurisht, unë mendoj kështu.”

“Jo. Përgjigja është se nuk mundeni.” (Njihuni me Prindërit)

I përplasur në vendin e parë për herë të parë në një bazil javë, Lewandowski pa punën e tij të vështirë përpara portës të bërë nga mbrojtja e lëkundur e Bayern.

Pesë ditë pasi pësoi tre ndaj Arminia Bielefeld, Bayern dërgoi dy kundër Frankfurt, duke siguruar që goditja e Lewandowski në pjesën e dytë ishte pak më shumë se një ngushëllim.

Lukaku ishte dominant ndaj AC Milan
Lukaku ishte dominues ndaj AC Milan | Nxit imazhe / Getty Images

“Mutacioni: është çelësi i evolucionit tonë. Ai na ka mundësuar që të evoluojmë nga një organizëm me një qelizë në speciet mbizotëruese në planet”. (Njeriu X)

Pasi u shndërrua në një nga sulmuesit më të frikshëm në futbollin botëror, Lukaku po kalon kohën e jetës së tij.

Ai grisi AC Milan përveç në derbi këtë javë, duke ofruar një gol, një asist dhe një festë fantastike agresive, duke kujtuar Zlatan Ibrahimovic se kush është në të vërtetë mbreti i Milanit.

Për më shumë ngaTom Gott, ndiqni atë nëCicëroj!

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu