Pas një jave në të cilën:

– Liverpool humbi rekordin e tij të pamposhtur në 68 ndeshje në Anfield nga Burnley.

– Liverpool humbi rekordin e tyre me 68 lojëra të pamposhtura në Anfield ndaj Burnley.

– LIVERPOOL KA HUMBUR REGJISTRIMIN E TYRE T-68 LOJVE TB PA SHPEJT N AT ANFIELD TE Burnley.

Ne në 90 minutaSelia e DEPR-it ka vendosur të kapë disa citime nga filmat më të mirë të vitit 2013 për të renditur 15 ekipet më të mira në Evropë.

Greta Gerwig GIF nga Filmin - Gjeni dhe Ndani në GIPHY
FBL-ENG-PR-LIVERPOOL-LULE
Liverpool ka qenë goxha i tmerrshëm nga fundi | Peter POWELL / Getty Images

“Mos më trajto si një shok dreke tre orë!” (Frances Ha)

Liverpool Twitter kishte pak prishje të enjten mbrëma pasi ekipi i tyre humbi ndaj Burnley.

Dhe vërtet mjaft, ishte disfatë zhgënjyese, por Liverpool fitoi Premier League sezonin e kaluar (titulli i tyre i parë i kampionatit në 30 vjet), dhe ata fituan UEFA Champions League dy sezone më parë – kështu që le të qetësohen pak, ok ?

Në të vërtetë është mirë. Një humbje nuk është fundi i botës. Ndaloni sikur jeni tifozë të Liverpool. Mjera nuk jeni ju

Jovane Cabral
Sporting CP mundi Porto | Carlos Rodrigues / Getty Images

“Mos më shqetëso, thjesht po përpiqem të tërheq vëmendjen tënde”. (Frances Ha)

Shtë e vështirë të tërheqësh vëmendjen e Evropës kur je një ekip i Liga NOS.

Askush jashtë Portugalisë nuk e shikon kampionatin (mos gënjeni, nuk e shikoni, e dini që jo, kë po përpiqeni të bëni përshtypje?), Kështu që askush nuk e di me të vërtetë se çfarë po ndodh me ndonjë klub .. nëse nuk jeni duke bërë atë që po bën Sporting CP këtë sezon.

Sporting ka arritur të tërheqë vëmendjen tonë duke qenë i pamposhtur në kampionat këtë sezon, duke fituar 11 nga 14 ndeshjet e para. Oh dhe ata gjithashtu mundën Porton në gjysmëfinalen e Taca da Liga në mesjavë. Një e bukur.

Quincy Promes
Ajax gjithmonë ka komplete të këndshme | Nxit imazhe / Getty Images

“Rregullat janë rregulla.” (Rush)

Ekzistojnë disa rregulla të arta në garën e futbollit:

– Veshja shtëpiake e Real Madrid duhet të jetë gjithnjë e bardhë.
– Pajisjet e Borussia Dortmund duhet të jenë gjithmonë të shëmtuara.
– Ajax duhet të ketë gjithmonë kompletet më të mira në botë.

Dhe Ajax gjithmonë. Çdo sezon, pa dështuar.

Ata janë një ekip mjaft i mirë futbolli për momentin, pasi kanë mundur Steve McClaren FC (FC Twente), AZ Alkmaar dhe Feyenoord javët e fundit.

David Moyes
Moyes është një menaxher i shkëlqyeshëm | Pishinë / Getty Images

“Gjithçka që është e mirë në jetën time është për shkakun tënd”. (Afatshkurtër 12)

Për pjesën West Ham, ne jemi regjistruar 90 minutabanori i çekanit Toby Cudworth:

Unë nuk them për një sekondë që West Ham është në kërkim të kualifikimit në Ligën e Kampionëve, por ky është një kthesë absolutisht mendore 13 muaj pasi ishim absolutë ndaj Leicester dhe verbërisht po shkonim drejt rënies nën Pellegrini.

David Moyes dhe stafi i tij stërvitor kanë qenë të shkëlqyeshëm dhe e kanë bërë argëtuese të mbështesin West Ham përsëri – dhe unë jam i zhgënjyer që ai po rindërton reputacionin e tij me ne, jo diku tjetër.

SS Lazio v AS Roma - Seria A
Lazio mundi Romën në fundjavë | Marco Rosi – SS Lazio / Getty Images

“Më pëlqen mënyra se si vdes, djalë”. (Django pa zinxhirë)

Në Renditjet Definitive Evropiane të Fuqisë së javës së kaluar, ne shkruam:

“Ne jemi shumë afër të marrim seriozisht AS Roma si pretendente për titull në Serie A, por në mënyrë që t’i marrim seriozisht ata I Giallorossi kanë të mundë SS Lazio. Thatshtë kaq e thjeshtë. Vrasja e shpresave të titullit të Lazios është mënyra e vetme që Roma mund të shpallë veten si pretendente të titullit të vërtetë. “

Epo … siç doli, krejt e kundërta e asaj që ndodhi.

Në vend që Romët të vrisnin shpresat e Lazios për titullin, Lazio vrau Romët duke i goditur absolutisht në Derby della Capitale.

Kylian Mbappe
Pantallona të shkurtra të bardha? Pse PSG? Pse | John Berry / Getty Images

“Reagimi im është që ju mund ta bëni përsëri nëse dëshironi.” (Jasmine blu)

Nëse Paris Saint-Germain dëshiron të Ligue 1 këtë sezon ata do ta fitojnë atë.

Duke gjykuar nga ringjallja e tyre e fundit nën Mauricio Pochettino, duket se po.

Cristiano Ronaldo
Juventus fitoi Supercoppa por humbi ndaj Inter | Marco Luzzani / Getty Images

“Ç’kuptim ka të kesh një milion kupa dhe medalje nëse nuk argëtohesh? Si është kjo fitore?” (Rush)

Nëse do të pyesni një tifoz të Juventusit pyetjen e mëposhtme ‘do të preferonit’:

“A do të kishit më mirë ta kishit mundur Interin në Serie A ose ta kishit mundur Napolin në Supercoppa Italiana?”

99 herë nga 100 ata do të thoshin se do të kishin mposhtur Interin.

Steven Gerrard
Rangers tërhoqi këtë javë të kaluar | Ian MacNicol / Getty Images

“A mendoni se mund të jetë sonte për të cilën ju ende po flisni në 80-tat tuaja?”
“Epo, duhet të ketë qenë një ferr i një nate që do të kemi”. (Para mesnatës)

Ky sezon do të jetë sezoni për të cilin tifozët e Rangers do të flasin akoma në të 80-at.

Sezoni në të cilin Celtic hyri në epokën e tyre të batutave dhe Gers i ndaloi ata të fitonin titullin e tyre të 10-të radhazi në kampionat.

E bukur.

James Maddison, Harvey Barnes
Leicester City mundi Chelsea në mesjavë | Michael Regan / Getty Images

“Zotërinj, keni pasur kuriozitetin tim, por tani keni vëmendjen time”. (Django pa zinxhirë)

Leicester City, ju keni kureshtjen tonë përpara fitores së Chelsea, por tani keni vëmendjen tonë.

Ndërsa të gjithë kanë qenë të zhurmshëm për garën e mundshme të Man Utd – Man City – Liverpool, Leicester kanë qenë në heshtje, por në mënyrë efektive, duke vazhduar biznesin e tyre dhe tani janë vetëm tre pikë larg udhëheqësve të ligës.

Ne ju shohim Leicester, ju shohim.

FBL-ENG-PR-MAN CITY-ASTON VILLA
Man City ka qenë në një formë të mirë së fundmi | MARTIN RICKETT / Getty Images

“Në rregull, siç e shoh unë, ka vetëm dy rezultate të mundshme.” (Graviteti)

Në rregull, ashtu siç jemi ne, ka vetëm dy rezultate të mundshme në sezonin e Premier League për Man City:

– Ata vjedhin një marshim në Man Utd dhe Liverpool (dhe Leicester) për të vazhduar dhe për të fituar titullin.

– Ata bien të rrafshuar në fytyrë dhe përfundojnë të gjashtë pas disa gabimeve të kushtueshme mbrojtëse.

Për momentin, e para duket më e mundshme se e dyta.

FBL-GER-BUNDESLIGA-AUGSBURG-BAYERN MUNICH
Bayern u kthye në rrugën e fitores | ANDREAS GEBERT / Getty Images

“Relaksohu, gjithçka do të jetë në rregull”. (Kapiten Phillips)

Pas dy humbjeve në kërcim një ekip më i vogël do të ishte shkatërruar, menaxheri i tyre do të kishte filluar të bërtiste ‘paragjykim konfirmimi’ ndaj gazetarëve, tifozët e tyre do të kishin filluar shkrirjet kolektive në Twitter etj.

Por jo Bayern Mynih.

Bayern sapo doli jashtë dhe fitoi dy ndeshjet e ardhshme pa u djersitur. Punë e lehtë.

Nicolo Barella
Barella duke shënuar kundër Juve | Marco Luzzani / Getty Images

“Unë gjithmonë kam besuar se është e rëndësishme fitorja, jo pjesëmarrja.” (Ndyrësi)

Deri të Dielën e kaluar në mbrëmje, Interi kishte marrë pjesë thjesht në lojëra të mëdha, por kurrë, kurrë duke i fituar ato. Kështu që të Dielën në mbrëmje në San Siro pritej e njëjta gjë – jo sepse Juventusi është më i mirë se Interi, por sepse Interi është mirë, ‘Interi’.

Ajo që pritej sidoqoftë, falë pjesës më të madhe të Nicolo Barella, nuk u realizua. Në vend të kësaj, ajo që ndodhi ishte që unë Nerazzurri duke maulluar absolutisht Juven në Derby d’Italia.

FBL-ESP-LIGA-ATLETICO-GETAFE
Suarez është ende duke shënuar gola | OSCAR DEL POZO / Getty Images

“Ai nuk do ta kishte pasur kurrë këtë nëse do të qëndronte me mua.” (Philomena)

A do të ishte Luis Suarez golashënuesi më i mirë në La Liga nëse do të qëndronte te Barcelona?

Ndoshta.

A do të ishte Luis Suarez 10 pikë larg në krye të La Ligës nëse do të qëndronte te Barcelona?

Absolutisht jo.

Cagliari Calcio v AC Milan - Seria A
Milani është skuadra që mundet në Serie A | Emanuele Perrone / Getty Images

“Fundi i të gjitha eksplorimeve tona do të jetë arritja atje ku kemi filluar dhe njohja e vendit për herë të parë.” (Philomena)

Rezulton se fundi i të gjithë dekadës së Milanit për të eksploruar mesin e Serisë A do të mbërrijë atje ku ishin përsëri në 2011 – me Zlatan Ibrahimovic përsëri si kërcënimin e tyre kryesor për qëllimin, dhe me ekipin e tyre të ulur mjaft në majë të ligës tryezë

Paul Pogba
Pogba – akoma i shkëlqyeshëm | Pishinë / Getty Images

“Ndonjëherë është mirë të bësh atë që duhet të bësh kur duhet ta bësh”. (Frances Ha)

Të mërkurën në mbrëmje Manchester United bëri pikërisht atë që duhej të bënte: mundi Fulham për të dalë në krye të tabelës së Premier League.

Kjo nuk duket si shumë, por a mund ta mbani mend sezonin e fundit në të cilin Man Utd mund të shkonte në lojëra që supozohej të fitonin dhe, e dini, t’i fitoni ato?

Saktësisht.

Ky mund të jetë sezoni që Djajtë e Kuq më në fund marrin përsëri duart e tyre në trofeun e madh të yndyrës Barclays.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu