Tuesday solli lajmin se Joachim Low do të largohet nga puna e ekipit kombëtar të Gjermanisë pas turneut Euro 2020 këtë verë dhe tani kërkimi është për pasardhësin e tij.

Pas njoftimit të së martës, ne zhvilluam një sondazh mbi MARCA në anglisht duke u kërkuar lexuesve të zgjedhin cilët janë zëvendësuesit më të mundshëm.

Katër opsione – Jurgen Klopp, Hansi Flick, Ralf Rangnick dhe Lotthar Matthaus – iu dhanë lexuesve, si dhe mundësia që puna të shkojë tek dikush tjetër.

Pas 24 orësh, kandidati me më shumë vota në sondazh ishte Rangnick me 31 përqind, e ndjekur nga afër nga rryma Bajerni i Mynihut shefi Goditje e lehtë.

Klopp mblodhi 19 përqind të votave, edhe pse ai tashmë e ka përjashtuar publikisht veten për tani.

Matthaus pastaj mori 10 përqind, e cila ishte edhe më pak se 12 përqind e alokuar për kandidatët e tjerë të mundshëm.

Ajo që është e qartë është se nuk ka asnjë përparës të qartë në këtë kohë dhe federatës gjermane ua pret puna ndërsa përpiqen të mbushin një gropë që është pushtuar që nga viti 2006.

Sondazhi është ende i hapur më poshtë, kështu që mund të thuash akoma nëse nuk e ke bërë tashmë.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu