Arsenalit u është thënë se ata duhet të sigurojnë që rritja e një ylli në veçanti nuk pengohet nga ardhja e yllit të Real Madrid Martin Odegaard.

Topçinjtë raportohet të kenë ra dakord për një marrëveshje për playmaker-in Norvegji Odegaard. Ylli i Real Madrid me sa duket ka anuluar interesin e vonë të rivalit për t’u lidhur me Gunners për pjesën tjetër të sezonit.

Pasi u bashkua me klubin si një 16-vjeçar gjashtë vjet më parë, Odegaard ka luftuar për të hyrë në ekipin e parë. Ai po tregonte premtim të huazuar në Real Sociedad sezonin e kaluar, por më pas Madridi e thirri përsëri.

Ky sezon nuk ka shkuar për të planifikuar edhe pse dhe një lëvizje në Arsenal duhet të kalojë në ditët në vijim.

Ardhja e Odegaard duhet t’i japë Arsenalit një kreativitet aq të nevojshëm në qendër të parkut. Thënë kjo, i riu Emile Smith Rowe ka treguar premtime të mëdha atje që kur iu dha një ekip i parë i drejtuar nga Mikel Arteta.

Mesfushori 20-vjeçar ka qenë i etur për ringjalljen e Arsenalit. Pesë startimet e tij në Premier League të fundit kanë përkuar me një rritje të fatit për njerëzit e Mikel Arteta.

Smith Rowe u hodh në formacion kundër Chelsea në Boxing Day dhe që atëherë ka filluar çdo ndeshje pasi Arsenali ka fituar katër dhe ka marrë një barazim nga ato pesë ndeshje.

Smith Rowe ka qenë kërcënimi kryesor sulmues i Arsenalit nga mesfusha dhe ai ka shënuar me tre asistime, si dhe një gol në fitoren e Kupës së FA ndaj Newcastle.

Forma e tij është ka të ngjarë të shpërblehet me një marrëveshje të re, gjë që do të ishte e merituar mirë.

Sidoqoftë, Ferdinand është i shqetësuar se nënshkrimi i Odegaard mund të shohë përparimin e Smith Rowe të ndalur.

Ndërsa ai mirëpret nënshkrimin e Norvegjezit, ai e ka paralajmëruar Arsenalin që të sigurojë që zhvillimi i lojtarit të tyre të vazhdojë.

“Kam dëgjuar për këtë fëmijë [Odegaard] për një kohë të gjatë tani, ”i tha Ferdinand Pesë. “Ai kishte një periudhë të mirë huazimi në Spanjë në Sociedad dhe doli me të vërtetë mirë.


Abonohuni falas në gazetën ditore të TEAMtalk


“Ai ka potencial, 100%. Bëhet fjalë për Mikel Arteta që e zhbllokon atë.

“Unë mendoj se ky fëmijë është një talent, nuk ka dyshim për këtë. Por ai duhet të gjejë një shtëpi tani. Shpresojmë në Arsenal.

“Unë dua që ai të bëjë mirë. Arteta kishte një reputacion kur ishte në City dhe tani këtu në Arsenal për nxjerrjen më të mirë të lojtarëve të rinj. Shpresojmë që kjo të jetë e vërtetë me këtë lojtar. ”

Shqetësimet e Smith Rowe

Smith Rowe kohët e fundit e quajti yllin e Manchester United të cilin ai përpiqet të jetë si ai.

Dhe si lojtari në fjalë, Smith Rowe gjithashtu ka hyrë dhe e ka ngritur Arsenalin në nivele të reja.

Smith.Rowe_.Arsenal.TEAMtalk

“Kjo është e vetmja gjë që më shqetëson. Nëse ai hyn dhe merr dikë si pozicionin e Emile Smith Rowe, unë do të shkatërrohem, ”shtoi Ferdinand.

“Ai ka hyrë dhe ka bërë gjëra joreale. Mënyra se si ai ka luajtur, ai ka qenë një frymë e freskët te Arsenal. Jam i sigurt se fansat nëse do të ishin atje do të çmendeshin për të.

“Ai sjell asistime, ai sjell një qetësi në mënyrën se si luan Arsenali. Ai është lloji i lojtarit që mund të ketë luajtur gjatë një numri brezash në Arsenal në mënyrën se si ai luan futboll.

“Kështu që unë shpresoj se ai nuk do të hyjë dhe do të pengojë rritjen e tij në ekip sepse ai ka qenë me të vërtetë i mirë javët e fundit.”

LEXO MË SHUMË: Pundit vlerëson nënshkrimin e Odegaard, por mendon se ylli i Arsenalit do të përjashtohet

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu