Faza gjysmëfinale e Libertadores fillon me një takim midis finalistëve të vitit të kaluar dhe shpresës së Abel Ferreira

Copa e CONMEBOL Libertadores ka arritur në fazën e saj gjysmëfinale, pasi konkursi i vonuar i vitit 2020 është afër fundit të tij.

E marta shënon përplasjen e parë në katër të fundit, me River Plate që pret Palmeiras në shtëpinë e Independiente në Libertadores de America.

Millonario shkaktoi pak befasi pasi ata kaluan Nacional 8-2 në total në fazën e mëparshme për të rezervuar gjysmën e katërt të radhës në vendin e katërt.

Palmeiras gjithashtu depërtoi në katër të fundit me një fitore gjithëpërfshirëse ndaj Libertad, duke ngritur një përplasje intriguese e cila fillon në Avellaneda.

Çerekfinalet e CONMEBOL Copa Libertadores mund të shikohen përmes Fanatizëm me një provë falas 7 ditore .

Platforma e transmetimit ofron mundësinë për të parë çdo lojë në SH.B.A.

Si të shikoni River vs Palmeiras në TV Amerikan

Data Koha (PT / ET e SH.B.A.) Ndeshje Kanali
5 janar 4:30 pasdite / 19:30 pasdite River Plate vs Palmeiras Fanatizëm

Çfarë ka ndodhur me River dhe Palmeiras deri më tani në Copa Libertadores 2020?

Kërkimi i River filloi në modë të zbutur me një humbje 3-0 jashtë Liga de Quito në Grupin D, por akuzat e Marcelo Gallardo shpejt rizbuluan formën e tyre më të mirë.

PerujaBinacional u shkatërrua 8-0 dhe 6-0 ndërsa Millonario gjithashtu mori katër pikë kundër një ekipi të Sao Paulo me Dani Alves, duke i shtyrë Brazilianët në vendin e tretë dhe Copa Sudamericana ndërsa River u kualifikua në vendin e parë.

Në fazën e 16-tëve të fundit River mbizotëroi mbi Athletic Paranaense, duke realizuar 39 gjuajtje mbi dy këmbë në 14. kundërshtarët e tyre. Golat u treguan të vështirë për tu arritur, dhe pasi lidhën ndeshjen e parë 1-1 në Coritiba një goditje të vetme nga Nicolas de la Cruz pa Argjentinasit mbi vijë. UruguajNacional u vendos më pas në shpatë, me fitoren e lumit River 2-0 të ndjekur nga një përplasje 6-2 në Montevideo për të prodhuar një fitore të theksuar totale për Millonario.

Shikoni tani me Fanatiz English

Shikoni tani me Fanatiz Spanjisht

Shikoni tani me Fanatiz Portugez

Palmeiras ka dallimin për të qenë ekipi i vetëm i mbijetuar ende që ka humbur një ndeshje të vetme në këtë fushatë të Libertadores. Shenjat ishin që nga fillimi që Verdao do të tregonte klientë të fortë, pasi ata përparuan nga Grupi B në vendin e parë me pesë fitore, një barazim dhe vetëm dy gola të pësuar në një hapje të shkëlqyeshme të turneut.

EkuadorDelfin nuk provoi asnjë ndeshje në 16 të fundit, duke rënë 3-1 në shtëpi para se të pësonte një skuadër 5-1 për t’u përkulur nga përvoja e tyre e parë në fazën e nokautit të Copa.

Libertad i shtyu brazilianët pak më shumë, por gjithsesi pa rezultat: një barazim i ashpër 1-1 në Asuncion u pasua nga Palmeiras duke zhvilluar trazira në ndeshjen e dytë për të fituar 3-0 dhe të rezervonte vetëm vendin e dytë të gjysmëfinales në konkurs që nga viti 2001.

Lajme dhe pamje paraprake të ekipit të River dhe Palmeiras

River zgjodhi të pushojë një numër lojtarësh kryesorë të ekipit të parë për Superclasico të së Shtunës me Boca Juniors, një lojë që paguan pjesërisht pasi derbi përfundoi 2-2.

Ignacio Fernandez dhe Matias Suarez tani do të kthehen në XI startues pasi u paraqitën si zëvendësues në fundjavë, ndërsa Milton Casco është gjithashtu në linjë për të luajtur pas një kthimi të shpejtë nga dëmtimi.

Palmeiras është rritur në prag të ndeshjes së së martës nga kthimi i sulmuesit Gabriel Veron, i cili kishte qenë duke luftuar me një dëmtim të kofshës.

Veron u stërvit me shokët e tij të skuadrës këtë javë dhe ka të ngjarë të fillojë, ndërsa Ze Rafael dhe Gabriel Silva gjithashtu kanë hequr dorë nga dëmtimi për ta kthyer atë në planet e trajnerit Abel Ferreira.

Lumi i mundshëm XI: Armani; Montiel, Robert Rojas, Paulo Díaz, Casco; Fernandez, Perez, De la Cruz; Suarez, Borre, Carrascal.

Palmeiras XI i mundshëm: Weverton, Gabriel Menino, Luan, Gómez, Vina; Danilo, Ze Rafael, Raphael Veiga; Gabriel Veron, Rony, Luiz Adriano.

Kur përfundon Copa Libertadores 2020?

Copa Libertadores 2020 ishte planifikuar fillimisht të përfundonte me një finale të vetme në një terren neutral, sistemi i cili zëvendësoi formatin e vjetër të shtëpisë dhe këmbëve të huaj vitin e kaluar, në fund të nëntorit.

Për shkak të pandemisë Covid-19, megjithatë, turneu pësoi pothuajse gjashtë muaj ndërprerje, që do të thotë se fazat e fundit duhej të shtyheshin përsëri në muajt e verës të Amerikës së Jugut nga fundi i dhjetorit dhe janarit.

Barazimi i fundit në çerekfinalen midis Boca Juniors dhe Racing Club përfundoi në 23 dhjetor me ish-avantazhin për të takuar Santos. Ndeshja e parë e asaj barazimi zhvillohet pak më pak se 24 orë pasi River dhe Palmeiras bllokojnë brirët për herë të parë, ndërsa të dy ndeshjet e kthimit zhvillohen javën e ardhshme.

Përgatitja përfundimtare është planifikuar të mbahet në stadiumin historik të Rio de Janeiro në Maracana më 30 janar.

Shikoni drejtpërdrejt Copa Libertadores në Fanatiz. Regjistrohuni për një provë falas tani.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu