Brendan Rodgers thuhet se është i etur për të nënshkruar Odsonne Edouard për Leicester këtë verë, pasi kishte punuar më parë me sulmuesin në Celtic.

Rodgers e çoi francezin në Parkhead gjatë kohës që ishte në Skoci. Ai fillimisht u nënshkrua në huazim nga PSG, para se lëvizja të bëhej e përhershme në 2018.

Edouard shënoi 24 dhe asistoi 10 gola nën Rodgers, para se Irlandezi i Veriut të largohej për King Power në Shkurt 2019.

Dy vjet nga puna e fundit së bashku, Rodgers është ende një ‘tifoz i madh’ i sulmuesit. Dhe me Edouard duke parë të ngjarë të jetë në lëvizje në fund të sezonit, Rodgers mund të përpiqet ta shtojë atë edhe një herë në skuadrën e tij.

Kjo është sipas Daily Mail (përmes Leicestershire Live) të cilët thonë se Edouard mund të jetë në dispozicion për vetëm 20 milion m në dritaren e ardhshme të transferimeve.

Kjo është një ulje e konsiderueshme e çmimit të kërkuar të Celtic 12 muaj më parë. Rrathët donte dyfish se kur lidheshin skuadrat si Arsenal dhe Everton.

Por Edouard bëri të ditur se ai ishte i pakënaqur kur një veprim nuk arriti të materializohej, duke ndikuar në formën e tij. Tani, me kontratën e tij të caktuar të skadojë në 2022, Celtic mund të zgjedhë të holla për të, ndërsa ata mund të.

Nëse 23-vjeçari nënshkruan për dhelprat, ai do të siguronte konkurrencë për të Jamie Vardy dhe Ayoze Perez përpara.

Roma për të rivalizuar Rodgersin

Sidoqoftë, Rodgers mund të duhet të luftojë për të zbritur njeriun e tij me anën italiane Roma të interesuar gjithashtu.

Giallorossi besohet se është duke kërkuar një zëvendësim për të Edin Dzeko. Boshnjaku do të jetë 35 vjeç në fund të fushatës aktuale dhe po i afrohet fundit të karrierës së tij.

Prandaj, veshja e Serie A po vendos planet për të ardhmen dhe e sheh Edouard si opsionin “perfekt”.

Si i tillë, raporti thekson se romët kanë më shumë gjasa të bëjnë betejë me ta Leicester. Edhe pse, Arsenali thuhet se ende po mban skedarë për lojtarin. Aston Villa po përmenden gjithashtu si një opsion.

LEXO MË SHUMË: Brendan Rodgers po mban përgjegjësinë pasi Leicester të kemi dalë nga Liga e Evropës.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu