Menaxheri i Leicester, Brendan Rodgers ishte një njeri i lumtur pasi pa ekipin e tij duke mposhtur Aston Villa me 2-1 dhe rezervoi lavdërime të veçanta për Harvey Barnes.

Barnes shënoi golin e dytë të Foxes në 23 minuta pasi James Maddison kishte hapur rezultatin katër minuta më parë. East Midlanders ishin dominantë gjatë gjithë periudhës së parë pasi skuadra e Dean Smith nuk arriti të vazhdonte.

Befasia e vetme është se ajo ishte vetëm 2-0 në pushim, me Jamie Vardy një kërcënim i vazhdueshëm. Bertrand Traore tërhoqi një gol mbrapa për nikoqirët, por vizitorët ishin me vlerë të mirë për të tre pikët.

Dhe Rodgers mezi mund të gjente gabim në akuzat e tij pasi i shikoi ata duke lëvizur të dytët në tryezë.

“Isha plotësisht i kënaqur. Mendova se një pjesë e futbollit tonë dhe shpejtësia e lojës sonë ishte vërtet e mirë, ”i tha ai Sky Sports. “Ne nuk kishim shumë shqetësime në mbrojtje.

“Ne dhamë një gol të lirë, dhe kur e bën këtë në pjesën e dytë, kjo u jep kundërshtarëve një moment të hovit për 15-20 minutat e ardhshme. Pasi kaluam se mendova se kishim akoma raste në pjesën e dytë ”.

Dhe ish-shefi i Liverpool ishte veçanërisht i kënaqur që skuadra e tij ishte në gjendje të përballonte një javë e vështirë.

“Pas udhëtimit në mesjavë dhe një lojë evropiane, lojtarët me të vërtetë duhet të tregojnë shpirtin dhe cilësinë e tyre. Unë isha aq i kënaqur dhe shumë krenar për ekipin, ”shtoi ai. “Energjia jonë ishte e mirë dhe cilësia e futbollit tonë ishte e shkëlqyeshme. Disa nga loja jonë sulmuese ishte shumë e mirë. ”

Southgate me opsione në mesfushë

Me menaxherin e Anglisë Gareth Southgate duke parë, Maddison dhe Barnes vendosni shfaqje të shkëlqyera. Një gjë e dobët ishte një dëmtim i Maddison, i cili u zëvendësua në minutën e 65 me një ankesë të hip.

Maddison Barnes Leicester TEAMtalk

Dyshja kanë një kapak të Tre Luanëve secili dhe do të shpresojnë të jenë pjesë e skuadrës së Anglisë Euro 2020. Rodgers i lavdëroi të dy burrat, por ishte veçanërisht bullish për Barnes dhe aftësinë e tij rreth kutisë.

“Harvey mendova se ishte e pabesueshme. Përfundimi i tij dukej i lehtë por nuk ishte kështu. Të dy ata djem po përmirësohen vazhdimisht, ”shtoi ai. “Kur je një lojtar i ri ka të bëjë me rregullimin dhe përshtatjen. Besimi dhe përfundimi i tij janë shumë më të mira. Ai duket sikur do të shënojë në çdo lojë që luan. Ai është një nxënës i shkëlqyeshëm dhe një talent i madh. ”

Në katër shpresat kryesore të Leicester, ai vazhdoi: “Ka një qetësi më të madhe. Ne jemi duke luajtur një futboll të shkëlqyeshëm, por nganjëherë ju duhet të gërmoni dhe të keni shpirt, dhe ne ishim në gjendje ta bënim atë “.

LEXO MË SHUMË: Emri i zëvendësimit të mundshëm Vardy

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu