Brendan Rodgers vlerësoi Leicester për kontrollin e lojës brenda dhe jashtë posedimit ndaj Tottenham – por ende mendon se ata mund të shikojnë kundërshtarët e tyre për mënyra për të përmirësuar veten.

Leicester dukej rehat pasi pretendoi një fitore 2-0 jashtë Tottenham të ngrihen mbi kundërshtarët e tyre dhe të zënë vendin e dytë.

Një penallti e Jamie Vardy dhe autogol i Toby Alderweireld bënë ndryshimin, pasi Leicester bëri rastin e vet për shanset e tyre për një përfundim të lartë në tabelë këtë sezon kundër një skuadre të dhënë nga disa për të sfiduar titullin.

Shefi i Tottenhamit, Jose Mourinho pohoi se Leicester nuk shkaktoi shumë probleme, por numri i kundërt Rodgers mendon se skuadra e tij bëri një paraqitje të plotë.

I tha ai Sky Sports: “Ne bëmë gjithçka. Unë mendoj se nëse e shihni mësimin që bëmë nga performanca këtu në fund të sezonit të kaluar, dhe se si Tottenham ka luajtur këtë sezon

“Mendova se kemi kontrolluar ndeshjen në pjesën e parë dhe dukej një skuadër vërtet e mirë dhe e meritonim të ishim përpara.

“Në pjesën e dytë mendova se kontrollonim ndeshjen pa pasur topin, dhe me pak më shumë finesë mund të kishim fituar me më shumë. Mendova se gjatë ndeshjes ishim të jashtëzakonshëm dhe ishte një fitore shumë e mirë për ne.

“Kur shikoni statistikat e Tottenham ata kanë shënuar kaq shumë gola në 15 minutat e para, kështu që është e rëndësishme të filloni mirë për shkak të cilësisë që ata kanë. Ne filluam me cilësi të mirë dhe gjakftohtësi dhe arritëm në vendin e tretë të fundit me cilësi. ”


Abonohuni falas në gazetën ditore të TEAMtalk


Rodgers nuk kishte asnjë dyshim për vendimin që çoi në golin e hapjes së Leicester, pasi Serge Aurier u ndëshkua për bundling mbi Wesley Fofana në kutinë.

Vardy goditi në shtëpi penalltinë, për të cilën menaxheri i tij besonte se ishte rezultati i saktë.

Ai tha: “Mendoj se ishte një penallti e qartë, por ti kurrë nuk e di. Lojtarët modernë janë të zgjuar – ata i kalojnë trupat e tyre dhe pastaj prej andej është një penallti. “

Rodgers dëshiron rezultate më të mira në shtëpi

Fitorja ruajti formën mbresëlënëse të Leicester në udhëtimet e tyre këtë sezon. Ata kanë fituar pesë nga gjashtë ndeshjet e tyre deri më tani, vetëm duke humbur ndaj Liverpool.

Në të kundërt, ata kanë humbur më shumë ndeshje sesa kanë fituar në shtëpi, dhe Rodgers e di që duhet të ndryshojë.

Ai shtoi: “Ne duhet të fillojmë të fitojmë në shtëpi. Grupi po mëson gjatë gjithë kohës dhe kjo është arsyeja pse ne nuk jemi askund pranë produktit të përfunduar.

“Nëse shikoni përvojën në anën e tyre për ne, ne kemi ende shumë gjëra për të bërë.

“Na mungojnë tifozët në shtëpi, si çdo skuadër, por ne dhe unë duhet të shohim më shumë zgjidhje për të thyer anët që mbrojnë më thellë. Mendoj se sot dukeshim si një anë e pjekur, e cila është vërtet e këndshme. ”

LEXO MË SHUMË: Ndikimi i Mourinho në Kane i dha vulën e miratimit nga Rodgers mes kritikave

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu