Brendan Rodgers pranoi se Leicester nuk ishte mjaft i mirë në humbjen e saj në Ligën e Evropës ndaj Slavia Prague dhe mori përgjegjësinë për këtë çështje.

Pasi barazoi ndeshjen e parë 0-0, Leicester humbi 2-0 përsëri në King Power Stadium për t’i dhënë fund fushatës së tyre evropiane.

Ai vazhdoi një rekord të dobët në Europa League për Rodgers, i cili ende nuk ka përparuar asnjëherë pas Raundit të 32-të në garë.

Shefi i Leicester pranoi fajin për rezultatin, para se të shpjegonte se çfarë shkoi keq në të dy skajet e fushës në secilën këmbë të barazimit.

I tha Rodgers BT Sport: “Ne humbëm ndaj ekipit më të mirë.

“Unë marr përgjegjësinë për ekipin që kam zgjedhur. Zgjodha një ekip që ndjeva se mund ta fitonte ndeshjen.

“Ne nuk krijuam sa duhet mbi dy këmbë. Ne nuk u mbrojtëm me asnjë intensitet, dhamë dy gola zhgënjyes. Skuadra më e mirë fitoi.

“Ne kemi filluar mjaft mirë. Ne nuk kishim cilësi të mjaftueshme për t’i prishur ato “.

Rodgers lëviz nga justifikimet

“Nuk dua të jap shumë justifikime. [We had] lojtarët nuk janë në dispozicion sonte në pjesën e sipërme të fushës. Sidoqoftë, unë ende prisja që ne të shfaqeshim më shumë. Ata do të mësojnë prej tij.

“Ne jemi të zhgënjyer që jemi jashtë, por e dimë që nuk ishim mjaftueshëm të mirë.

“Fat i mirë për Slavia në raundin tjetër”.

LEXO MË SHUMË: Leicester kthehet te Ranieri pasi rivalizon Tottenham për anësorin e Serie A

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu