Brendan Rodgers veçoi anësorin e Leicester Harvey Barnes për lavdërime të veçanta pas barazimit 1-1 në Crystal Palace, dhe gjithashtu kishte disa fjalë për Kelechi Iheanacho pas penalltisë së tij.

Leicester u ngjit në vendin e dytë në Premier League, por hoqi pikë në ndjekjen e liderëve Liverpool pas shortit të Selhurst Park.

Iheanacho kishte një penallti të pjesës së parë të ruajtur nga Vicente Guaita dhe kur Wilfried Zaha pushoi përpara nikoqirët, vendimi i Rodgers për të bërë shtatë ndryshime nga barazimi me Manchester United dukej se kishte dështuar.

Sidoqoftë, goli i tetë i Barnes në këtë sezon në minutën e 83-të shpëtoi një barazim ndërsa nikoqirët u kthyen nga humbjet e rënda ndaj Liverpool dhe Aston Villa me një pikë.

Duke folur për të Amazon Prime pas ndeshjes, Rodgers tha: “Ne duhet ta fitojmë ndeshjen.

“Ne kishim kontroll të mirë të pjesës së parë me penallti dhe disa raste të tjera që duhet të kishim larguar, pa ndonjë problem të vërtetë mbrojtës.

Harvey Barnes TEAMtalk

“Pjesa e dytë, ne bëmë një gabim për golin e tyre, por më pas morëm ritmin dhe Harvey [Barnes] shënon një gol të mirë.

“Përveç 15 minutave të para të pjesës së dytë, ne kishim kontroll të mirë dhe kjo është një lojë që duhet ta fitosh.”

Besimi në Iheanacho

Në mungesën e penalltisë së Iheanacho, ai shtoi: “Unë thashë në gjysmë kohe, ishte një që duhet ta lësh. Ai praktikoi dje dhe goditi pesë në pesë, kështu që ishte i sigurt, por është vetëm një nga ato gjëra.

“Harvey ishte i jashtëzakonshëm, për të luajtur 90 minutat e tij të dytë [in two days] pasi ka bërë kaq mirë edhe kundër Manchester United. Ai na fitoi penalltinë në pjesën e parë dhe ai është një kërcënim.

“Ne kemi pasur dy ndeshje të vështira dhe ju e dini që Palace mund të jetë shumë i mirë në ditën e tyre. Unë ende ndjej se kemi dominuar ndeshjen me ndryshimet që kemi bërë, por jam i kënaqur që kemi vazhduar luftën në fund. ”

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu