Shefi i Leicester Brendan Rodgers përshkroi atë që ndryshoi për të prodhuar një shfaqje shumë të përmirësuar të pjesës së dytë dhe këmbënguli se i riu i Foxes Sidnei Tavares ka një të ardhme të ndritur përpara tij.

Leicester siguroi tre pikë jetike pasi erdhi nga prapa për të fundosur Brighton në AMEX.

Pulëbardhat kryesuan për gati një orë para se Kelechi Iheanacho dhe Youri Tielemans të kombinoheshin shkëlqyeshëm për të barazuar rezultatet.

Me ndeshjen në dukje të destinuar për një barazim, Daniel Amartey tundi me kokë Foxes përpara pas një gabimi jo karakteristik nga portieri i Brighton Robert Sanchez.

Duke folur për të BBC pas ndeshjes, Rodgers tha: “Brighton ishin më të mirë se ne në pjesën e parë – ne ishim shumë të ngadaltë dhe jo mjaft agresivë. Ata me meritë shkuan përpara.

RAPORTI I PLOT I NDESHJES: Një hero i vështirë ka rrëmbyer fitoren e vonë të Leicester për të lënë Brighton duke tundur kokën

“Ne duhet të shikonim gjërat në gjysmë kohe. Ne jemi shumë më mirë sesa kemi treguar në pjesën e parë. Ne ishim të jashtëzakonshëm në pjesën e dytë.

“Ata ishin të shkëlqyeshëm, janë një anë e mirë. Ju mund të shihni pse ata mundin ekipet më të mira.

“Sapo u përpoqëm ta merrnim atë në pjesën e dytë … lojtarët ishin shkëlqyes në pjesën e dytë. Ishte një ndryshim i mendimit, ne kishim nevojë të ishim më agresivë. Pasi e bëmë atë, kishim më shumë energji në top ”.

Në lidhje me performancën e të riut Tavares, Rodgers shtoi: “Ne jemi padyshim të hollë në tokë me lojtarë sulmues.

“Sidnei Tavares ishte i shkëlqyeshëm. Teknikisht ai është shumë i mirë. Ndjeva se na duhej ai lojtar që mund ta marrë topin dhe ta kalojë përpara. Ishin 70 minuta të bukura për të. Ai është një talent.

“Ai duhet të bëhet më fizik në lojë. Ai e do topin, ky është lloji i lojtarit që më pëlqen. Për pak sa nuk shënoi një gol të shkëlqyeshëm. Ka një mundësi të shkëlqyer këtu për të nëse vazhdon të punojë dhe e mban kokën ulur dhe nuk rrëmbehet “.

Në mesjavën e tyre të ardhshme falas, Rodgers përfundoi: “Unë mendoj se kjo na lejon të hyjmë përsëri në fushën e trajnerëve.

“Weekshtë java e parë e lirë që mund ta mbaj mend për një kohë të gjatë. Ne mund të marrim disa trajnime te lojtarët. Mendësia ka qenë e pabesueshme – të jesh atje lart duke sfiduar me 10 ndeshje për të bërë ”.

Tielemans lambasts pjesën e parë të Leicester

Tielemans.Leicester.TEAMtalk

Mesfushori i Leicester City, Youri Tielemans gjithashtu foli për shtypin, duke thënë Sky Sports: “Pjesa e parë nuk ishte aspak e mirë. Nuk ishte e vështirë të bëhesha më mirë në pjesën e dytë. Nuk ishte mirë.

“Ne patëm një reagim të mirë dhe tani duhet të rikuperojmë për javën e ardhshme dhe duhet të fillojmë më mirë.

“Ne ishim pak të lirë nga posedimi dhe ata na hodhën shumë shpejt. Ne nuk reaguam pozitivisht në duele dhe nuk ishim mjaft të shpejtë me topin. Ishte pak nga gjithçka.

“Kredia për të [Kelechi Iheanacho] për fundin dhe ne shënojmë në fund nga një set-pjesë. Ne jemi shumë të lumtur me një fitore. Ne duhet të përpiqemi dhe të kompensojmë djemtë që nuk janë atje dhe sonte ne e bëmë atë në pjesën e dytë.

“Ndihet si një rezultat shumë i madh. Ju mund të shihni se ata luanin futboll të mirë, shënuan në fillim të lojës, kështu që na takonte neve të reagonim ndaj kësaj. “

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu