Ka ende më shumë se gjysmën e sezonit për të luajtur, por trajneri i Barcelonës Ronald Koeman tashmë e ka pranuar të gjithë, por ka pranuar garën për La Liga, duke ilustruar sa larg ka rënë klubi pas një katastrofike 2020.

Një Lionel Messi i dëmtuar vëzhgonte nga tribunat ndërsa Eibar duke luftuar e zhgënjeu Barçën në Camp Nou të martën në mbrëmje. Vizitorët kaluan në epërsi në pjesën e dytë, para se Ousmane Dembele të kthente ekipin e Koeman në kushte të barabarta. Por kështu qëndroi.

FBL-ESP-LIGA-BARCELONA-EIBAR
Barcelona luftoi pa Lionel Messin | PAU BARRENA / Getty Images

Barça humbi mundësinë për të kërcyer në vendin e tretë duke mos arritur të fitojë dhe kanë qenë fitues në më pak se gjysmën e 15 ndeshjeve të tyre në La Liga këtë sezon. Drejtuesit Atletico Madrid janë tashmë shtatë pikë përpara dhe kanë dy ndeshje në dorë, e para nga të cilat luajnë të mërkurën në mbrëmje.

Real Madrid është gjithashtu shtatë pikë më i mirë, ndërsa Barça dobësohet në të pestin.

Shumë gjëra ende mund të ndryshojnë në një hapësirë ​​shumë të shkurtër kohe, por Koeman, i cili ka trashëguar skuadrën më të keqe të Barcelonës në një brez, duket sikur tashmë po heq dorë dhe po hedh peshqirin.

“Unë jam realist, fitimi i titullit është i komplikuar. Asgjë nuk është e pamundur, por ne duhet ta njohim distancën, ”citohet holandezi të thotë nga Marca.

Ronald Koeman
Koeman mendon se kapja e Atletico do të jetë shumë e vështirë | Alex Caparros / Getty Images

“Atletico më duket shumë mirë. Ata janë shumë të fortë dhe nuk pësojnë shumë gola ”.

Kamerat televizive rregullisht përqendroheshin në Messi gjatë ndeshjes për të vlerësuar reagimin e tij ndaj përpjekjeve të shokëve të tij të skuadrës dhe Topi i Artë për gjashtë herë u pa duke tundur kokën dhe duke u larguar me kokën ulur kur u dëgjua bilbili i fundit.

Messi së fundmi pranoi se ai ende nuk e ka vendosur mendjen për të ardhmen e tij në Barcelona dhe do të vendosë nëse dëshiron të qëndrojë ose të largohet në fund të sezonit. Kontrata e tij skadon në qershor dhe nëse ai vendos për verën e dytë me radhë që dëshiron të shkojë do të jetë si një agjent i lirë.

Për më shumë nga Jamie Spencer, ndiqni atë në Cicëroj dhe Facebook!

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu