Ylli i Portugalisë thotë se Bianconeri nuk mund të ketë asnjë justifikim për ‘performancën e dobët’ të tyre kundër Fiorentinës në Allianz Stadium

Cristiano Ronaldo ka lëshuar një thirrje tubimi duke kërkuar “përsosmëri” nga Juventus në 2021 pas “vitit të tyre të veçantë” çaloi për të mbyllur të martën në mbrëmje.

Fillimi i pathyeshëm i Juves në Seria A sezoni përfundoi në një mënyrë prekëse pasi pësuan një humbje tronditëse 3-0 në shtëpi ndaj Fiorentina në ndeshjen e tyre përfundimtare para pushimit të dimrit.

Skuadra e Andrea Pirlo ishte e dyta më e mira gjatë 90 minutave në Allianz Stadium, me një goditje të Dusan Vlahovic, një autogol të Alex Sandro dhe një përpjekje të Martin Caceres duke rrumbullakuar një fitore të rehatshme për La Viola.

Detyra e Bianconerëve u bë më e vështirë pasi Juan Cuadrado u përjashtua për një ndërhyrje me dy këmbë me rezultatin 1-0, por Ronaldo këmbëngul se kampionët italianë nuk mund të kenë justifikime për një disfatë që u lë atyre shtatë pikë larg udhëheqësve AC Milan në tabelën e Serisë A.

Ai shkoi në mediat sociale për të reflektuar në një 12 muaj të trazuar që pa Juve të fitonte një Scudetto të nëntë të njëpasnjëshëm mes shpërthimit të koronavirusit dhe premtoi se ekipi do të kthehet më i fortë në vitin e ri.

“Dje, me një performancë të dobët dhe një rezultat aspak të pranueshëm, ne i mbyllëm lojërat tona të planifikuara për vitin 2020, një vit i veçantë në shumë mënyra të veçanta. Stadiume bosh, protokolle COVID, lojëra të shtyra, ndalesa të gjata dhe një kalendar shumë të ngushtë,” tha Ronaldo në Instagram.


“Por ky nuk është justifikim për asgjë. Ne e dimë se duhet të japim më shumë nga vetja, në mënyrë që të luajmë më mirë dhe të fitojmë në një mënyrë më të qëndrueshme. Ne jemi Juventus! Dhe thjesht nuk mund të pranojmë asgjë më pak se përsosmëri në fushë !

“Shpresoj që ky ndalesë e shkurtër të mund të na ndihmojë të kthehemi më të fortë dhe më të bashkuar se kurrë, sepse sezoni është ende larg nga e kaluara dhe në fund ne besojmë se ne, edhe një herë, do të festojmë me tiffosi tonë.

“Besoni në ne, besoni ekipit tonë aq sa ju besojmë juve, dhe ne do të dorëzojmë!

“Fino Alla Fine!”

Juve do të kthehet në aksionin e brendshëm në 3 janar, me një ndeshje në shtëpi kundër Udineze.

Njerëzit e Pirlo do të kthejnë vëmendjen e tyre në një përplasje të domosdoshme kundër ritmit të hershëm të Milanit në San Siro tre ditë më vonë, me Rossonerët tani e vetmja skuadër e mbetur në pesë ligat më të mira të Evropës që ende nuk kanë pësuar një humbje të ligës këtë term.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu