Ish sulmuesi i Blancos beson se super ylli portugez mund të qëndrojë në krye për disa vjet dhe ka transmetuar surprizën e tij në biznesin e Bernabeu

Cristiano Ronaldo është bërë një lojtar ‘ndryshe’ që kur u largua Real Madrid dhe do të kërkojë të luajë në të 40-at e tij, Brazili dhe legjenda e Blancos ka thënë Ronaldo.

Fituesi i pesë herë i Topit të Artë do të mbushë 36 vjeç në shkurt, me shumë prej tyre që fillojnë të pushojnë kur arrijnë atë moshë.

Megjithatë, ai ka treguar gjatë një karriere të jashtëzakonshme deri më tani se është larg nga të qenit një futbollist i zakonshëm.

Ronaldo ka deklaruar në të kaluarën se ai synon të qëndrojë në krye për aq kohë sa të jetë e mundur, me asnjë shenjë që ai të ngadalësonte Seria A gjigandët Juventus.

Ronaldo i Brazilit nuk sheh asnjë arsye pse një i madh i të gjitha kohërave nuk mundet imitoni njerëz të ngjashëm me Gianluigi Buffon dhe Ryan Giggs duke luajtur në dekadën e pestë të jetës së tij, me R9 duke treguar Gazzetta dello Sport i CR7: “Nuk e di, me siguri ai do të provojë.

“Ai është ndryshe nga lojtari që pashë në Real Madrid, ai di të menaxhojë veten tani. A e patë kundër Sassuolo? Edhe nëse ai qëndron në hije për të gjithë ndeshjen, ai mund të dëmtojë në një minutë. ”

Ronaldo ka shënuar 84 gola përmes 107 paraqitjeve për Juve, pasi kishte postuar më parë një rekord prej 450 përpjekjesh për Realin në vetëm 438 ndeshje.

Blancos kanë luftuar disa herë në mungesë të tij, me një sulm të vërtetë që mungon në radhët e tyre, dhe braziliani ka vënë në dyshim politikën e transferimeve në Santiago Bernabeu.

Kishte pak gjëra që mund të bënin për të parandaluar Ronaldon që të drejtohej për në dalje pasi zemra e tij ishte vendosur të merrte një sfidë të re, por vendimi për t’u ndarë me Achraf Hakimi – fillimisht i huazuar te Borussia Dortmund dhe më pas në një marrëveshje të përhershme me Inter – ka ngritur vetullat.

Ish-drejtuesi i Nerazzurrit, Ronaldo shtoi kur u pyet nëse Antonio Conte mund të japë lavdi titulli në San Siro këtë sezon, me kampionin në mbrojtje Juve tjetër në rendin e ditës: “Ata kanë një trajner të shkëlqyeshëm dhe një ekip me një identitet të saktë. Përveç kësaj, ata nuk luajnë gara evropiane.

“Kjo kurrë nuk është diçka e mirë, por nuk do të çuditesha kur ta shihja Inter fitojnë më shumë pikë sesa kundërshtarët e tyre në mars, kur garat evropiane do të rinisin.

“Ata nënshkruan një lojtar të jashtëzakonshëm në Hakimi. Ishte një gabim për Real Madrid që e la atë të largohej, ndonjëherë mendoj: ‘Ronnie, imagjinoni ju dhe atë. Ne do të shkonim me një shpejtësi të mirë. “Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu