Mbështetësit e Gladbach nuk kanë reaguar mirë ndaj lajmit se trajneri i tyre do të marrë përsipër rivalët e tyre sezonin e ardhshëm

Trajneri i Borussia Monchengladbach, Marco Rose ka pranuar se zemërimi i tifozëve për lëvizjen e tij të afërt në Borussia Dortmund e ka prekur atë.

Në fillim të këtij muaji, Rose konfirmoi se do të largohej nga Gladbach pas sezonit për t’u bërë menaxheri i ri i Dortmund.

Disa tifozë të Gladbach nuk e kanë kuptuar mirë lajmin, me pankarta që kritikojnë Rose duke dalë jashtë terrenit të klubit.

Çfarë ka thënë Rose?

Duke folur me Qëllimi dhe DAZN mbi atë se si ka ndikuar reagimi tek ai, 44-vjeçari tha: “Nuk ka qenë asgjë, unë e pranoj atë.

“Por unë gjithashtu besoj se kjo ka të bëjë me faktin se ne jemi përmirësuar shumë brenda një viti e gjysmë këtu dhe se shumë njerëz mendojnë se ne në fakt nuk kemi mbaruar ende. Unë jam dakord me këtë.”

Por marrja e një vendimi për veten e tij “gjithashtu duhet të lejohet”, këmbënguli Rose, duke shtuar: “Unë isha i vetëdijshëm paraprakisht se nuk do të takohesha me miratimin e të gjithëve.”

Si ka dalë Gladbach që nga njoftimi i Rose?

Në ndeshjen e tyre të parë që kur Rose konfirmoi largimin e tij në verë, Gladbach u shtang 2-1 në shtëpi gjatë fundjavës kundër Mainz të kërcënuar nga rënia.

Kjo humbje vazhdoi një rrjedhë të dobët në kampionat për ekipin e Rose, i cili tani ka humbur dy dhe ka barazuar dy nga katër ndeshjet e fundit të Bundesliga.

Rose, megjithatë, mohoi që pasiguria për të ardhmen e tij ka kontribuar në rënien e formës së skuadrës së tij.

“Nuk ishte një marrëveshje e madhe për djemtë. Sidoqoftë, unë mora rezultatin kundër Mainz,” tha Rose. “Gjëja e rëndësishme tani është që unë t’i kthej djemtë të marrin përgjegjësi dhe ne do të punojmë që të jemi përsëri të suksesshëm.”

Çfarë është tjetër për Gladbach?

Skuadra e Rose ka zgjedhur një kohë të papërshtatshme për të përjetuar një rënie në formë, me Manchester Cityn e nxehtë që i pret ata të Mërkurën në ndeshjen e parë të 16-të të fundit të Ligës së Kampionëve.

As nuk bëhet më lehtë në kampionat, pasi Gladbach udhëton të përballet me vendin e dytë RB Leipzig në Bundesliga të Shtunën.

Leximi më tejSource link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu