Sulmuesi Erick Kapaito ka shpjeguar gjithashtu pse djemtë e varfër kanë filluar sezonin më mirë

Patrick Ngunyi dhe Peter Oudu i kanë dorëzuar Futbollit Kenia Skuadra e Ligës Premier të Federatës (FKF) Peshkaqenë Kariobangi një rritje masive pas kthimit në trajnim të martën në mëngjes.

Dyshja ka qenë për shkak të dëmtimeve, por ka bërë një kthim në kohë ndërsa Slum Boys përgatiten të luajnë Gor Mahia në shëtitjen e tyre të radhës në ligë

“Patrick Ngunyi dhe Peter Oudu rifilluan trajnimin sot [Tuesday] pas disa kohësh mënjanë, “pala me bazë në Nairobi konfirmoi përmes tyre platforma e mediave sociale.

“Oudu është kthyer pasi pësoi një tronditje kundër Stima Perëndimore ndërsa Ngunyi është duke u rikuperuar nga një dëmtim i tendonitit të patellës “.

Ndërkohë, sulmuesi Erick Kapaito beson se këtë sezon ai është në pozicion të mirë për të shënuar shumë gola dhe për të ndihmuar peshkaqenët të shtyhen për titullin e kampionatit.

Sulmuesi deri më tani ka arritur të shënojë shtatë gola dhe është duke udhëhequr garën për Këpucën e Artë.

“Çdo lojtar dhe veçanërisht si sulmues, ju doni të luani lojëra dhe të shënoni,” deklaroi sulmuesi.

“Sigurisht që unë isha i irrituar por jam i lumtur që arrita të shërohem dhe tani po shikoj veten mirë dhe po punoj mirë me fiziot. Besoj se jam në një pozicion ku mund të bëj më mirë.”

Peshkaqenët e kanë filluar sezonin relativisht mirë dhe janë vendosur të dytët në tabelë me 12 pikë pas gjashtë ndeshjeve. Kapaito ka shpjeguar pse akuzat e drejtuara nga William Muluya janë duke ecur mirë.

“Morali i të gjithëve është i lartë dhe ne po e shtyjmë njëri-tjetrin nga fusha e stërvitjes në lojë,” shtoi sulmuesi.

“Ne kemi atë dëshirë për të fituar dhe kjo është arsyeja pse pas Ulinzi [Stars] lojë, të gjithë ishin të irrituar sepse nuk morëm tre pikë “.

Në ndeshjen kundër Ushtarëve fundjavën e kaluar, James Mazembe do të kishte shënuar për nikoqirët në minutën e 14-të, por përpjekja e tij, nga një vend shumë premtues, goditi zdrukthëtarin. Patila Omotto do t’i kishte dhënë klubit Nairobi një hapje në minutën e 20-të, por goditja e tij iku jashtë cakut.

Yjet Ulinzi‘Shansi i parë i qartë erdhi në minutën e 32-të, por Masita Masuta dërgoi përpjekjen e tij të gjerë për të mohuar Ushtarët e përbërë një hapje hapëse.

Trajneri i yjeve Benjamin Nyangweso bëri një ndryshim të parë në minutën e 55-të kur tërhoqi Elvis Nandwa për Oscar Wamalwa. Pesë minuta më vonë, veshja e Nakuru nuk arriti të thyej përsëri bllokimin, pasi goditja e egër e Brian Birgen u ndalua nga Brian Bwire në portën e Peshkaqenëve.

Kishte dy ndryshime të vona nga Nyangweso; ndërsa Ibrahim Shambi zëvendësoi Daniel Waweru ndërsa vendin e Masita e mbushi Clinton Omondi. Sidoqoftë, ato nuk sollën shumë ndikim, pasi të dy palët ndanë plaçkën nga bllokimi.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu