Newcastle United dhe Wolves luajtën një barazim çuditërisht zbavitës 1-1 në St James ‘Park, megjithëse të dy palët do të zhgënjehen që kanë pretenduar vetëm një pikë.

Mikpritësit filluan më shkëlqimin e të dyve dhe menduan se kishin marrë epërsinë kur Allan Saint-Maximin kërceu në vijën e pasme të vizitorëve për të goditur në shtëpi pasi goditja fillestare e Joe Willock ishte bllokuar.

Por francezi ishte në një pozicion jashtë loje kur Willock preku topin, duke shkëmbyer përpjekjen e tij. Kjo pengesë nuk u trondit Newcastle dhe ata përfunduan në epërsi shtatë minuta në pjesën e dytë, Jamaal Lascelles duke takuar krosimin e Ryan Fraser për të kapur topin përtej Rui Patricio në portën e Wolves.

Shpresat e Magpies për të kapur të tre pikat u zhdukën në mënyrë efektive në tunel me Saint-Maximin, pasi anësori u detyrua të çalonte nga fusha – duke e lënë Newcastle pa cilësinë e yllit të nevojshëm për të parë ndeshjen.

Wolves ndjeu gjak në këtë pikë, dhe ata rivendosën barazinë në 73 minuta falë një lëvizje të mrekullueshme të ekipit, të mbuluar nga Ruben Neves duke kaluar në krosimin e Pedro Neto.

Asnjë nga skuadrat nuk ishte e kënaqur të vendoste për një pikë, dhe të dy kaluan në skuadër në një fund të këndshëm të lojës. Joelinton, me besim të ulët dhe me sa duket i paaftë për të blerë një gol, pati një mundësi të shkëlqyeshme për t’i dhënë fund thatësirës së tij vonë, dhe kur përpjekja e tij kaloi pranë dorës së majtë të Patricio, kërkoi për të gjithë botën që përpjekja e tij të shuante rrjetën.

Cue mbrojtësi marokene Romain Saiss shkel në shtegun e topit, duke e ricochetuar topin pas shpinës së tij.

Ujqërit erdhi brenda milimetrave të rrëmbimit të fitores në vdekje, ndërsa Neto i rrezikshëm zgjodhi sulmuesin e ri Fabio Silva në kuti. Portugezi nuk mund të mundte Martin Dubravka megjithatë, kujtoi në vend të Karl Darlow, ndërsa pengesa sllovake goditi me kokë topin e zbrazët drejt shtyllës.

Një pikë është një rezultat i mirë për të dy palët, dhe mbështetësit e secilit klub mbase mund të ngushëllohen nga marka më e shtrirë e futbollit e luajtur gjatë natës.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu