Ryan Giggs dhe Shoqata e Futbollit e Uellsit kanë rënë dakord reciprokisht se menaxheri nuk do të përfshihet në kampin e Uellsit për tre ndeshjet e tyre të ardhshme ndërkombëtare.

Menaxheri i Uellsit aktualisht është me kusht pasi u arrestua nën dyshimin e sulmit dhe dëmtimit aktual trupor në nëntor. Giggs mohon akuzat.

Robert Page mori përgjegjësinë për fitoret e nëntorit mbi Republikën e Irlandës dhe Finlandës dhe do të bëjë të njëjtën gjë përsëri gjatë pushimit ndërkombëtar të Marsit ndërsa Uells përballet me një ndeshje ndeshjesh kundër Belgjikës, Meksikës dhe Republikës Çeke.

“Shoqata e Futbollit e Uellsit dhe Ryan Giggs kanë rënë dakord reciprokisht se ai nuk do të përfshihet në kampin e ardhshëm ndërkombëtar,” një Deklarata e FAW lexoj

“Robert Page do të marrë drejtimin për tre ndeshjet e ardhshme kundër Belgjikës, Meksikës dhe Republikës Çeke dhe do të mbështetet nga Albert Stuivenberg siç ishte rasti gjatë dritares së fundit ndërkombëtare në nëntor. Skuadra e Cymru për këto ndeshje të ardhshme do të shpallet të hënën 15 Mars “.

Dorëzania e Giggs u zgjat deri në maj pas arrestimit të tij në nëntor.

“Një burrë 46 vjeç [now aged 47] arrestuar nën dyshimin e nenit 39 sulm të përbashkët dhe nenit 47 sulm në nëntor 2020 i është zgjatur dorëzania deri të shtunën 1 maj 2021 “, lexohet një deklaratë e lëshuar nga Greater Manchester Police në shkurt (përmes Kujdestari)

Ryan Giggs
Giggs gjithashtu mungoi në kampin e Uellsit në nëntor | Charles McQuillan / Getty Images

“Kjo lidhet me një incident të raportuar në polici në 10.05 pasdite të Dielën 1 Nëntor në Chatsworth Road, Worsley. Një dosje mbetet me CPS dhe një vendim pritet në kohën e duhur.”

I mëparshmi Manchester United Kontrata e Uellsit për anësorin skadon pas Kupës së Botës 2022 dhe vendi i tij do të fillojë fushatën e tyre të Kampionatit Evropian në 12 Qershor me një ndeshje në fazën e grupeve kundër Zvicrës.

Një deklaratë e lëshuar nga Giggs pas arrestimit të tij (përmes Sky Sports) lexoni: “Z. Giggs mohon të gjitha pretendimet e sulmit të bëra kundër tij. Ai po bashkëpunon me policinë dhe do të vazhdojë t’i ndihmojë ata në hetimet e tyre në vazhdim.”

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu