Një ish-favorit i Old Trafford nuk mendon se Ole Gunnar Solskjaer duhet të rindez interesin e tij për kombëtaren e Anglisë këtë vit

Jadon Sancho do të ishte “Donny van de Beek two” nëse nënshkruan për Manchester United, sipas Dimitar Berbatov, i cili këmbëngul se Djajtë e Kuq nuk kanë nevojë për të Borussia Dortmund yll.

Ole Gunnar Solskjaer identifikoi Sancho si shënjestra e tij kryesore në afatin kalimtar të verës, por United në fund të fundit nuk arriti të nënshkruajë anësorin pas një saga të tërhequr, e cila pa Dortmund të refuzonte të merrte çmimin e kërkuar prej 100 milion £ (136 milion dollarë).

United vendosi të mos paguante një tarifë kaq të madhe mes pasigurisë financiare të shkaktuar nga pandemia Covid-19 dhe u zhvendos në caqe alternative në fillim të fushatës 2020-21.

Solskjaer ishte në gjendje të shtonte në radhët e tij si Van de Beek, Edinson Cavani dhe Alex Telles, ndërsa një marrëveshje u vendos gjithashtu për Atalanta Anësori Amad Diallo, i cili më në fund arriti në Old Trafford më parë këtë muaj.

Dhe Berbatov ka frikë se, nëse United do të transferohej në Sancho, Norvegjezi do të përpiqej të gjente një vend të rregullt për të në XI të tij të fillimit.

“Kam lexuar më shumë thashetheme në lidhje me Jadon Sancho në Dortmund dhe se si United mund ta nënshkruajë atë. Pra, ju nënshkruani Sancho dhe ku e luani atë?” I tha Berbatov Betfair.

“Ata do të kenë shumë lojëra në Europa League dhe Kupa FA, por pastaj çfarë ndodh me njerëz si Donny Van de Beek. Do të ishte Van de Beek dy nëse e nënshkruajnë. Po, ai është një lojtar i shkëlqyeshëm, por a keni thjesht shumë talent.

“Cavani ka qenë një nënshkrim i shkëlqyeshëm dhe a po e braktisni atë? Ju nuk do ta refuzoni Sançon dhe ai është një lojtar i mirë dhe është nëse doni atë dhimbje koke luksoze ku u thoni njerëzve që jeni pushuar sot etj – nuk është një bisedë e mirë , Unë po ju tregoj nga përvoja.

“Ende nuk mendoj se do të ndodhë. Mënyra se si po shkojnë gjërat në këtë moment kredia duhet t’i shkojë Ole dhe lojtarëve tani. Ai ka gjetur ekuilibrin e duhur për lojtarët që po luajnë.

“Ai ka gjetur atë ekuilibër delikat me lojtarët që nuk ankohen dhe kjo është një gjë e vështirë. Menaxheri ka marrë vendimet e duhura deri më tani.

“Nëse Sancho nënshkruan për një ekip tjetër ose një rival nuk do të ishte një goditje. Sir Alex Ferguson shpëtoi nga lojtarët sepse askush nuk është më i madh se klubi, ata u zëvendësuan.

“Kjo është akoma rasti, askush nuk është më i madh se Manchester United, kështu që, unë nuk pres që të ndodhë asgjë.”

Berbatov po pret të paktën një largim në Old Trafford këtë muaj, megjithëse, me Jesse Lingard, të lidhur me West Ham, konsiderohet se po humbet kohën e tij ulur në stol.

“Jesse Lingard nuk po luan dhe ka kuptim të shkosh diku në të cilin ai mund të luajë,” tha ai. “Kjo tregon që Ole nuk do të llogarisë tek ai dhe aq sa e do Unitedin, Jesse duhet të shkojë diku për të luajtur.

“Ai ka luajtur për Anglia dhe nëse ai ka aspirata për t’u kthyer në anën Kombëtare, ai ka nevojë të shkojë diku tjetër. Situata e tij nuk është unike, ju e shihni atë në të gjithë botën.

“Lojtarët e tjerë të rinj rreth tij e duan atë më shumë se ai ndoshta. Ai mund të ketë ndaluar zhvillimin dhe ata po e kalojnë atë me zhvillim. Ndoshta ai ka arritur kulmin e tij.

“Nuk është një vend i lumtur për të tani dhe ai duhet të dalë në fushë. Isshtë mirë që ai të qëndrojë në Angli”.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu