Aktualizado

29/03/2021 –
20:27

Cristiano Ronaldo nuk do të hiqet nga kapiteneria e Portugalisë pas “momentit të tij të zhgënjimit të madh” në fazat përmbyllëse të barazimit të diskutueshëm të së shtunës me Serbinë, ka këmbëngulur trajneri kryesor Fernando Santos.

Ronaldo ishte i bindur se përpjekja e tij e fundit e gazit kaloi kufirin, por zyrtarët nuk u pajtuan ndërsa Serbia u mblodh nga dy qëllime poshtë për të siguruar një Barazim 2-2 në kualifikimet e Kupës së Botës.

Stefan Mitrovic bënë spastrime të vijës mbrapa në linjë për të penguar Portugalinë në kohën e ndaljes, megjithëse Ronaldo ishte i vendosur që përpjekja e tij kaloi vijën në Beogradi, ku nuk kishte VAR për të rishikuar vendimin.

Ronaldo u ndëshkua për protestat e tij para se ai të hidhte shiritin e kapitenit të tij në dysheme dhe të dilte nga fusha me vetëm disa sekonda të mbetura.

Santos zbuloi pas ndeshjes se gjyqtari “i zënë ngushtë” Danny Makkelie kishte kërkuar falje pasi kishte shqyrtuar pamjet e incidentit.

Ndërsa Santos pranon që Ronaldo nuk duhet të ishte sjellë ashtu siç bëri, bosi i Portugalisë nuk ka ndërmend të heq shiritin e kapitenit nga hajmali i tij përpara përplasjes së së martës në Grupin A me Luksemburgu

“Ai do të mbajë shiritin”, Santos tha në një konferencë mediatike. “Nëse ai do të kishte ofenduar trajnerin, kolegët e tij ose federatën, atëherë po, do të na duhet të mendojmë. Asgjë e tillë nuk ka ndodhur.

“Cfare ndodhi ishte një moment zhgënjimi i madh kjo mund te me kishte ndodhur mua. Zhgënjimi i dikujt që gjithmonë dëshiron të fitojë, i cili jep gjithçka për kombëtaren. I ka ndodhur, mund të ketë qenë dikush tjetër.

“Ai ishte i pari që e pranoi se nuk duhej ta kishte bërë atë. Ai do të jetë kapiten me siguri ”.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu