Legjenda e Reds do të dëshironte të shihte një tjetër ndërkombëtar të Senegalit në Anfield, por pranon që një qendër e dëshmuar mbetet përparësi aktualisht

Ismaila Sarr duhet të mbetet një opsion LiverpoolRadari i rekrutimit, thotë John Barnes, si Watford Anësori do të ishte një “lojtar fantastik që do të kishte si pjesë të ekipit” në Anfield.

Jurgen Klopp është lidhur me një lëviz për të sjellë një tjetër ndërkombëtar të Senegalit në librat e tij në një numër të dritareve të transferimit.

Liverpool dëshmoi nga afër se sa shkatërrues mund të jetë Sarr në ditën e tij gjatë fushatës 2019-20, me 22-vjeçarin e talentuar duke u shkaktuar një humbje të parë të sezonit kampionëve të zgjedhur.

Watford kuptohet se heziton të ndahet me një aftësi të tillë, edhe pasi të kthehet përsëri në kampionat dhe do të kërkojë një tarifë të konsiderueshme nga çdo marrëveshje.

Beenshtë sugjeruar që 40 milion £ (54 milion dollarë) mund të kërkohen për të shpërblyer Sarr nga Vicarage Road, por Barnes beson se do të ishin para të harxhuara mirë nëse Klopp kërkon të fitojë një tjetër sulmues emocionues.

I tha ish-mesfushori i Reds dhe Hornets BonusCodeBets kur u pyet nëse duhej bërë një lëvizje për kolegun ndërkombëtar të Sadio Mane: “Po, nëse ai dëshironte të ishte një nga tre të parët, por, dhe unë e kam thënë këtë edhe më parë, ne kemi nevojë për një qendër mbrojtës.

“Megjithëse një lojtar i shkëlqyeshëm dhe me padurim do të ishte një lojtar fantastik që do të kishte si pjesë të ekipit, nuk është ajo që na duhet në këtë moment në kohë.

“Nëse ata duan ta nënshkruajnë atë si një investim afatgjatë, atëherë unë mendoj se është shumë mirë. Por tani, në këtë sezon, ne duhet të forcojmë mbrojtjen tonë në mënyrë që të gjejmë lojtarë të përshtatshëm për këtë duhet të jetë përparësia “.

Liverpool po shqyrton opsionet e pjesës së qendrës për momentin, me dëmtime që kishin marrë dëmin e tyre për mbrojtjen e kampionëve.

Njerëzit e Klopp janë ende shumë në kërkim të një kurore tjetër të nivelit të lartë, por paketa ndjekëse janë mbyllur dhe Barnes pret një luftë shumë më të ashpër deri në fund se sa Reds përjetuan mandatin e kaluar.

Ai shtoi: “Edhe pse ky sezon është shumë më i paparashikueshëm se ai i mëparshmi, Man City është padyshim kërcënimi më i madh i Liverpoolit.

“Për momentin, Man United mund të shkojë mbi ne nëse merr një pikë, por unë mendoj se gjatë sezonit, dhe natyrisht nuk jemi akoma në gjysmë të rrugës, shumë mund të ndodhë dhe unë mendoj se do të përfundojë duke qenë Liverpool dhe Man City duke luftuar atë.

“Liverpool ende i tmerron skuadrat kur ata derdhen përpara dhe ata e kishin shumë në mendje atë mentalitet fitues.

“Dhe nëse shkoni te libralidhjet, ata nuk do t’ju thonë se Man United janë të preferuarit. Ata do të thonë se Liverpool dhe City janë ende dy favoritët dhe, për mendimin tim, ata janë shumë. ”Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu